Pisanie listy zakupów, która obniża rachunki za zakupy – SheKnows

instagram viewer

Nie musisz co miesiąc wydawać setek w sklepie spożywczym, aby zapewnić swojej rodzinie wspaniałe posiłki. Potrzebujesz tylko kilku inteligentnych wskazówek, aby obniżyć koszty bez godzin obcinania kuponów.

Dzieci na 45. delikatnie używane ubrania
Powiązana historia. Teraz możesz otrzymać niedrogą używaną odzież dziecięcą wysyłaną do Twoich drzwi
Kobieta zakupy z listą

Istnieje praktyczny powód, aby nie marnować czasu na obcinanie kuponów. W dzisiejszych czasach większość marek sklepów jest znacznie tańsza niż nawet ceny kuponów marek (chyba że Twój sklep spożywczy ma podwójny lub potrójny dzień kuponu). To tylko gigantyczna strata czasu, chyba że jesteś poważnym kuponem. Poza tym, jeśli poświęcisz trochę więcej czasu i pomyślisz na złożenie listy zakupów, obniżysz rachunek bez obniżania jakości życia.

Dowiedz się, co jest na wyprzedaży

Papier toaletowy

Zanim pójdziesz na zakupy lub nawet zaczniesz pisać listę, sprawdź wyprzedaże w wybranym sklepie spożywczym. Prawie wszystkie sklepy spożywcze mają okólniki, które rozsyłają (wiele z nich jest dostępnych online), w których reklamują wyprzedaż przedmioty na tydzień (możesz nawet sprawdzić wiele sklepów, aby sprawdzić, czy wyprzedaże w jednym są bardziej atrakcyjne niż zwykłe miejsce). Zanotuj w pamięci ceny sprzedaży produktów spożywczych, których możesz użyć.

W przypadku produktów nieżywnościowych zwracaj uwagę na produkty, których często używasz. Nawet jeśli nie zabraknie Ci papieru toaletowego, możesz zaoszczędzić kilka dolców, odbierając go wcześniej. Jeśli cena sprzedaży określonej marki papieru toaletowego daje 2 2 USD zniżki na opakowanie 12 rolek, a my akceptujemy zapewnienie na FunTrivia.com że przeciętna rodzina zużywa 119 rolek papieru toaletowego rocznie, zaoszczędzisz około 20 USD rocznie na samym papierze toaletowym, jeśli kupujesz tylko wtedy, gdy jest włączony wyprzedaż. Zastosuj to do papieru toaletowego, pasty do zębów i innych artykułów gospodarstwa domowego, a zobaczysz poważne oszczędności.

Napisz menu

Błędem, który popełnia większość ludzi, jest jej usiłowanie. Możesz nie mieć mieszanki sałat, ale jeśli nie zjesz sałatki (lub jej wystarczającej ilości) w tym tygodniu, aby to usprawiedliwić, po prostu ją wyrzucisz. Rada Obrony Zasobów Naturalnych opublikowała wyniki badań skompilowanych w 2012 roku, które pokazują, że Amerykanie wyrzucają 40 procent swojej żywności. Bill Briggs, dziennikarz biznesowy NBC News, szacuje, że dla czteroosobowej rodziny jest to około 2275 dolarów rocznie. Aby to zobrazować, wystarczy kupić dwa wysokiej klasy (jakości) laptopy, aby dzieci mogły odrobić pracę domową.

Wyrzucisz mniej jedzenia, jeśli dokładnie zaplanujesz swoje tygodniowe menu. Na kartce papieru lub w arkuszu kalkulacyjnym wypisz w poziomym rzędzie pozycje menu na dany tydzień (poniżej możesz wymienić potrzebne składniki do każdego dania, co ułatwia porównanie składników) później). Zastanów się, co będziesz jadł codziennie na śniadanie, obiad, kolację i przekąski.

Pisząc swoje menu, zastanów się dokładnie nad składnikami każdego posiłku. Pamiętasz przedmioty sprzedaży w tym okólniku? Czy istnieje sposób na efektywniejsze wykorzystanie wyprzedaży w swoim menu? Na przykład, jeśli planujesz mieć mostek, ale zauważysz, że pieczeń z karkówki jest w sprzedaży, być może zamiast tego możesz ją zastąpić.

Staraj się spożywać posiłki składające się z kilku wspólnych składników. Pomoże Ci to ograniczyć marnowanie żywności poprzez wykorzystanie całej kupowanej żywności i pozwoli Ci czerpać realne korzyści ze sprzedaży. Pamiętasz tę pieczeń, którą kupiłeś? Raczej nie zjesz 5 funtów pieczeni za jednym posiedzeniem, nawet jako rodzina. Jeśli użyjesz odpowiedniego preparatu do pieczeni lub poprosisz rzeźnika, aby pokroił ją na dwie części, to jedno danie z resztki, których rodzina nie skończy nagle staje się kandydatem na posiłek z pieczeni i drugi posiłek z wołowiny enchilady. Jeśli masz oliwki do tych enchilada, być może możesz kupić większą puszkę, która jest trochę tańsza za uncję, a także danie z makaronem, które wykorzystuje resztę tych oliwek.

Jeśli średni koszt posiłku wynosi 4 USD (niektóre będą wyższe, inne mniej), a Ty możesz zrezygnować z zakupu składniki na jeden dodatkowy posiłek tygodniowo, korzystając z produktów, które już kupujesz, możesz zaoszczędzić około 100 USD za rok.

Dokonać zmian i poświęceń

Teraz, gdy już napisałeś menu, używając jak największej liczby tańszych produktów, składników, które już będziesz mieć pod ręką robisz kolejne danie i postanowiłem kupić produkty niespożywcze, które są na wyprzedaży, których możesz potrzebować później, nawet czas uporządkować listę jeszcze.

Przejrzyj listę i zdecyduj, co możesz zastąpić czymś tańszym (lub czymś, co już masz lub już będziesz mieć). Jeśli kupujesz ser Monterey Jack do enchiladas i cheddar na domowe mac i ser w dalszej części tygodnia, zamiast kupować dwie oddzielne 8-uncjowe paczki sera (których nie zużyjesz na żadnym z dań), zdecyduj się na takie, które będzie działać dla obu. To cięcie może zaoszczędzić 100 USD lub więcej rocznie.

Zastanów się również nad produktami z wysokiej półki, takimi jak steki i inne wysokiej jakości czerwone mięsa. Trzy funty piersi kurczaka bez kości i skóry kosztują około 7 USD i wyżywią czteroosobową rodzinę (czasem z resztkami kurczaka). Pojedynczy stek może kosztować tyle samo (lub więcej w zależności od krojenia) i może nakarmić tylko jedną osobę dorosłą (lub dwoje młodszych dzieci). Jeśli naprawdę kochasz stek, kup go tylko wtedy, gdy jest w sprzedaży.

sos pomidorowyKup generyczny

Jeśli jesteś królową marki, to prawdopodobnie dlatego, że pamiętasz, jak obrzydliwe były te generyczne wersje, gdy byłeś dzieckiem. Ale zintensyfikowali swoją grę, więc nadszedł czas, aby dać im kolejną szansę. Jeśli jesteś zdenerwowany, zacznij powoli, kupując generyczną lub sklepową markę średniej klasy. Jeśli czujesz się z nimi komfortowo, spróbuj zejść niżej. Ogólna puszka sosu pomidorowego, którą znaleźliśmy w jednym sklepie, kosztuje 33 centy za sztukę, podczas gdy markowe marki kosztują prawie 1 dolara. Ale zapisz to! Jeśli planujesz spróbować generycznego masła orzechowego, zapisz, które zamierzasz spróbować i się go trzymaj.

Rozważ zakup zszywek online

Obecnie sklepy internetowe, takie jak Amazon, oferują świetne oferty na produkty, z których najczęściej korzystamy. Czasami może to oznaczać kupowanie hurtowe, ale jeśli i tak zamierzasz z niego skorzystać, rozważ roczne oszczędności w porównaniu z niedogodnościami związanymi z przechowywaniem. Przejrzyj swoją listę i wyszukaj ceny zszywek w Internecie i zapisz je (z ilością, którą kupiłeś) obok pozycji na liście, abyś mógł dwukrotnie sprawdzić ją w sklepie.

Ale nie przesadzaj. Posiadanie papieru toaletowego przez trzy lata w szafie nie pomaga w opłaceniu rachunku za wodę.

Wypróbuj nasze wskazówki i daj nam znać, ile zaoszczędzisz w komentarzach poniżej!

Więcej wskazówek dotyczących zakupów spożywczych

10 najważniejszych wskazówek dotyczących mądrzejszych zakupów spożywczych
Proste zakupy spożywcze
4 Oszczędzające pieniądze aplikacje do zakupów spożywczych