Bombardování Bostonského maratonu: Sjednoceno v běhu - SheKnows

Megan Searfoss si nejvíce pamatovala, jak perfektní bylo ráno. Počasí, dav, školení. Byla připravená. Ale vášnivý běžec a zakladatel jediného ženského 5K běhu jako matka netušil, že je to cíl linie, kterou překročila před několika minutami, se stane dějištěm teroristického útoku, který otřese národ.

John travolta kelly preston s úsměvem
Související příběh. První den matek Johna Travolty od smrti Kelly Prestonové byl poctou jejich zesnulému synovi Jettovi
Běh jako závod matky

Bostonský maraton 2013, který byl dnes před třemi týdny, by byl čtvrtým pro Searfoss, který před tím běžel 17 nebo 18 dalších maratonů.

"S RLAM spolupracovalo několik žen, které se mnou jely závodit," řekla Searfoss s odkazem na zkratku pro její závod Run Like a Mother.

Její kmen RLAM je ten, který se rozrostl od vzniku Den matek 5K před pěti lety. A mnoho z těchto žen se připojilo k veteránské běžkyni poprvé v Bostonu, jedné z nejelitnějších závodních událostí.

Dokončila závod v 3:45:17, což jí dalo další BQ - kvalifikaci z Bostonu - což znamená, že se kvalifikovala na závod 2014. Jinými slovy, byla to docela velká věc.

Ona a přítel dostávali občerstvení po závodě a právě se vydali směrem ke svým rodinným příslušníkům a přátelům, když uslyšeli první výbuch.

Byli asi blok za cílem, když uslyšeli výbuch. "Bylo to neuvěřitelně hlasité a opravdu to otřáslo všemi a vším." Moje kamarádka Christa [Carone] se na mě zděšeně podívala. “

Tehdy nevěděli, že vybuchla první ze dvou bomb.

"Najednou to vypadalo, jako bychom lososy plavaly špatným směrem," říká. "Tehdy jsem si uvědomil, že se opravdu stalo něco špatného."

Když začala Megan Searfoss běh na Den matek v roce 2007 se nechystala začít závodit. Ale přesně to se stalo. Běžec a triatlonista Ironman se s manželem přestěhovali do Ridgefieldu v Connecticutu a v neděli začali běhat jako způsob, jak si v této oblasti najít přátele. Ten první Den matek se zúčastnilo více než 40 žen. Příští rok se Run Like a Mother oficiálně narodil; zahajovací závod přilákal více než 400 žen.

"Prostě se z toho stal tak neuvěřitelný, neuvěřitelný závod." Najednou jsem si uvědomil, co tento den přinesl, na Den matek, “říká Searfoss.

"Myslím, že bez ohledu na úroveň vašich zkušeností, když překročíte [cílovou čáru], máte stejnou zkušenost." Mým cílem v RLAM je vytvořit prostředí, kde ženy mohou něčeho rychle dosáhnout. “

5K se nyní koná v osmi městech po celé zemi a dokonce existuje možnost zúčastnit se virtuálního závodu. K dispozici je také závod na 1 míli pro děti.

Searfoss říká, že na letošních závodech, které se konají 12. května, bude na Bostonském maratonu chvíli ticha obětem výbuchu, jakož i obětem školního střelby v Newtownu, Connecticut, který je jen na míle daleko Ridgeland.

Nyní víme, že „něco špatného“ byly dva výbuchy v blízkosti cílové rovinky, při nichž zahynuli tři lidé a zranili více než stovku, přičemž mnoho z nich mělo chybějící končetiny. Podezřelí - dva bratři - byli nakonec nalezeni po intenzivním pátrání. Jeden podezřelý byl zabit a druhý zůstává v policejní vazbě.

Naštěstí Searfoss a její přítel našli své rodiny, ale ne po několika napjatých chvílích nejistoty. Dva běžci, o kterých věděli, byli staženi z trati do míle od dokončení závodu. A přestože Searfoss brzy našla svého manžela a dceru, její kamarádka Christa si byla jistá, co se stalo s její rodinou, dokud neotevřela dveře svého hotelového pokoje a nenašla je uvnitř.

"Myslím, že to byla ta nejděsivější část, protože jsem nevěděl, kde jsou," říká Searfoss.

Běh je často samotářský sport, ale běžecká komunita je obrovská, svázaná intenzivní loajalitou vůči tomuto sportu. Je to šance pro mnoho vyčistit si hlavu, šance obléknout si běžecké boty a vyrazit ze dveří a nechat na sebe alespoň na chvíli plačící děti, špinavé nádobí a stres. Searfoss říká, že doufá, že bombové útoky neodradí lidi od „bezplatné terapie“, pro kterou běh slouží.

"Myslím, že pro mě to, co učím s RLAM, je, že běh je bezpečné místo." Je to místo uzdravení a růstu. Nechat tento náhodný akt násilí znamená nechat ho, jeho, cokoli, vyhrát, “říká. "Běh mi dává takovou jasnost a doufám, že se o něj podělím s dalšími lidmi." Umožňuje vám vidět, co je na světě správné, a nesoustředit se na to, co je špatně. “

Její zpráva ostatním běžcům? "Pokračuj a nenech se touto situací bát." Využij to, aby ses stal silnějším. “

Searfoss řekla, že její manžel pro ni uvedl věci na pravou míru: „Po zbytek svého života budete moci říci, že jste tam byli, že jste součástí této hrozné události. A to je pro mě smutné. "

Ona souhlasí.

"Nechci, aby to představovalo to, co pro mě Boston znamená, ale vždy to bude součástí látky," říká. "Bude to jen roh přikrývky."

Další informace o Run Like a Mother naleznete na RunLikeAMothertherace.com.