Ruski zlati, kanadski še vedno bronasti dan 14. - SheKnows

Nismo izbirčni, a lahko vsake toliko časa Kanada osvoji zlato medaljo? Ko se 14. dan bliža koncu, tukaj je vaš seznam medalj.

Zlata Rusija, Kanada še vedno bronasta
Sorodna zgodba. Ekipa GB: 6 stvari, ki jih morate vedeti o olimpijski ekipi 2016

Več brona za Kanado

Medalje

The Olimpijske igre se počasi, a zanesljivo bližajo koncu, a medalje kar naprej pritekajo. Tu so zlato, srebro in bron dneva 14.

Plavanje

Ko je Kanadi prinesel 17. medaljo, je Richard Weinberger iz Britanske Kolumbije danes osvojil bron v moški 10-kilometrski plavalni maraton, ura 1: 50: 00,3; za zlatim medalistom, Tunizijcem, je zaostal le 5,2 sekunde Oussama Mellouli. Srebrno medaljo je prejel Nemec Thomas Lurz.

Rokoborba

Rusiji je bila danes v razredu 55 kilogramov prostega sloga podeljena še ena medalja v rokoborbi, potem ko je Dzhamal Otarsultanov za 1-0 4-3 tesno zapeljal mimo nasprotnika, Gruzijca Vladimira Khinchegashvilija. To je rusko četrti zlato medaljo v športu. Khinchegashvili je bil nagrajen s srebrom, republika Koreja Kyong-il Yang in japonski Shinichi Yumoto.

Sinhrono plavanje

Ker Rusija nikoli ne počiva, se je ekipa ženskega sinhronega plavanja pobrala drugo zlato medaljo s skupno oceno 197.030. Ekipa je od leta 1998 osvojila zlato na vseh svetovnih prvenstvih in na igrah v Pekingu leta 2008 stala na vrhu stopničke. Kitajska je na tem tekmovanju ostala s srebrom, Španija pa je osvojila bron.

Jadranje

Presenetljivo zlato odličje je prišlo iz Nove Zelandije: ženski dvojec Jo Aleh in Olivia Powrie sta osvojila glavno nagrado v jadralnem tekmovanju 470. To je bila četrta zlata medalja Nove Zelandije in skupaj 12. Britanija je v finalu prejela srebro, Nizozemska pa bron. Bravo, dame!

Sled

Ekipa ZDA je pobrala še eno zlato medaljo in hkrati postavila nov rekord. Ženska štafetna ekipa na 100 metrov je v času 40,82 pritekla na vrh stopničke. Vse dame v ameriški ekipi so bile že dobitniki zlatih medalj - zdaj to je to impresivno. Za petami je jamajška ekipa osvojila srebro v 41,41, Ukrajina pa je osvojila bron v 42,04.

Odlična športna predstava tukaj, kajne? Poseben pozdrav ameriškim štafetnim damam in seveda kanadskemu plavalcu Richardu Weinbergerju. Mnenja?