6 vörös zászló a munkaköri leírásokban, amelyeknek futnia kell - SheKnows

instagram viewer

A munkára való jelentkezés munkahelynek érezheti magát. De mint a tényleges karrierje, egy kis extra erőfeszítés nagyon messzire vezethet. Bár rendkívül csábító a munkaköri leírások átfutása és szkennelése abban a reményben, hogy a tökéletes illeszkedés csak kiugrik, ez a taktika drága időt és energiát pazarolhat a jelentkezések kitöltésével és az arra nem alkalmas interjúkra való indulással te. Még rosszabb, hogy nem figyelnek oda munkaköri leírás A vörös zászlók miatt olyan munkát végezhet, amely szörnyű. Íme néhány piros zászló, amelyek miatt kétszer is meg kell gondolnia egy lehetőséget.

6 vörös zászló a munkaköri leírásban
Kapcsolódó történet. 8 összehúzható kifejezés, amely tönkreteszi az önéletrajzát

1. A leírásból hiányoznak a részletek

Ha a munkaköri leírás kevés információt tartalmaz, akkor az információ hiányát figyelmeztető jelnek kell tekinteni, miszerint a vállalat bizonytalan abban, hogy mit akar. Ha a vállalat nem tudja egyértelműen leírni, hogy milyen készségeket és tapasztalatszintet igényel, valószínűleg nem lesz túl jó abban, hogy eligazítsa Önt a vállalatával kapcsolatos új szerepkörébe. A homályos leírások vagy összevissza címek elkerülése sok frusztrációt és elvesztegetett időt takaríthat meg.

click fraud protection

2. A leírás túl sok követelményt tartalmaz

Alternatív megoldásként a kínzóan specifikus leírások rossz okok lehetnek különböző okok miatt. Ha a bejegyzésük miatt úgy tűnik, hogy túl magasak az elvárásaik, ez annak a jele lehet, hogy függetlenül attól, hogy ki kapja meg a munkát, elvárásaik továbbra is felülmúlják. Rossz elképzelésük lehet arról is, hogy valójában mire van szükségük a szerepnek, ami túlkompenzációhoz vezethet, mivel a szükségesnél több részletet ad hozzá.

3. Nem említenek előnyöket

A munkáltató és a munkavállaló kapcsolatának kölcsönösnek kell lennie. Ha a leírás sok képesítést, készséget és tapasztalatot kér említés nélkül mit tesz a vállalat az alkalmazottjukért, tekintse ezt fő figyelmeztető jelnek. Azokat a vállalatokat, amelyek haboznak énekelni a saját dicséretüket, szkeptikusan kell tekinteni. Végtére is, ha a legjobb jelölteket próbálják magukhoz csábítani, nem kellene -e sikítaniuk, hogy milyen nagyszerűek előnyöket vannak? A lényeg: ha egy vállalkozás kevés vagy egyáltalán nem kínál információt az ottani munka pozitívumairól, akkor valószínűleg keveset tudnak ajánlani.

4. A „rugalmasságot” sokat emlegetik

Míg a felszínen dolgozik a rugalmasság mindenképpen pozitívumnak tűnik, a társaság, amely túlhangsúlyozza a juttatást, lehet, hogy kiforgatja a szó jelentését (nincs szójáték). Ha úgy dönt, hogy hetente melyik nap jön be az irodába, és képes eldönteni, hogy hány órát dolgozik, akkor úgy hangzik, mint a álmai állását valóra válhat, de a potenciális munkáltatója azt jelentheti, hogy azt akarják, hogy éjjel és hétvégén dolgozzon. Hacsak nem bírsz azzal, hogy vacsora után válaszolsz a telefonhívásokra, vagy a hétvégéidet állapotjelentések benyújtásával töltöd, ahelyett, hogy lehűtenél délutáni villásreggeli, megközelítési listák, amelyek rendkívül óvatosan hangsúlyozzák az ütemterv rugalmasságát, és győződjenek meg arról, hogy mielőtt kilépnének egy interjú, a munkáltatója és Ön ugyanazt a „rugalmas menetrend” definíciót osztja.

5. A kereseti lehetőségek széles skálája

Amikor 100 000 dollárt lát a listában fizetés, annyira hipnotizáló tud lenni, hogy még csak rá sem pillant a tartomány első részére: 30 000 USD. A felsorolt ​​legalacsonyabb és legmagasabb fizetések közötti jelentős különbség a vörös zászló néhány különböző okból. Először is, ha a „kereseti potenciál” kifejezést használják, ez annak a jele lehet, hogy a fizetése jutalékon alapul, ami negatív lehet - különösen akkor, ha kevés értékesítési tapasztalattal rendelkezik. Másodszor, bár érdemes lehet a helynek a kétségek javát adni, és elhinni, hogy még ha nem is az ha hat számjegyet keres, akkor valami közelit fog keresni, valószínűleg a munkáltató ezt szeretné gondol. Jellemzően magas fizetés a lista nagyobb számú olyan jelentkezőt vonzhat, akik nem mennek el, miután elegendő időt töltöttek interjúzással és a vártnál kevesebbért dolgoztak.

6. Az álláshirdetés névtelen

Számos oka lehet annak, hogy a vállalatok elhagyják a nevüket a hirdetőtáblákon, és néhányuk nagyon árnyékos. A cég rossz hírnévre tett szert olyan dolgok miatt, mint a rossz üzleti gyakorlat, botrányba keveredett, vagy rossz munkáltatóként megjelölték a webhelyeken. Ahogy a vállalatok képesek ellenőrizni a leendő munkavállalók viselkedését, a leendő pályázók is képesek ellenőrizni a vállalatok viselkedését. Egy másik ok, amiért a vállalatok úgy dönthetnek, hogy az anonimitás útját választják, az, hogy eltitkolják azt a tényt, hogy egy hivatalosan még meg nem üresedett pozíció betöltésére törekszenek. Ha ez a helyzet, és valakit röviddel a kitöltés előtt elvakítanak, ez őrnagyhoz vezethet jelenet az első napon és az ellenséges munkatársak (akik tisztességtelenül téged hibáztathatnak a személy közelmúltbeli eseményei miatt megszüntetés). Ez azt is jelezheti, hogy a szóban forgó vállalat elengedi az alkalmazottakat a helyszínen, ami a munkahelyi biztonság hiányára utal.

Ez a cikk eredetileg itt jelent meg Tündéristen. A nők legnagyobb karrierközösségeként a Fairygodboss nők millióinak nyújt karrierkapcsolatokat, közösségi tanácsokat és nehezen megtalálható információkat arról, hogyan bánnak a vállalatok a nőkkel.