Co si teenageři opravdu myslí o letošním návratu do školy – SheKnows

instagram viewer

Poklop banner

Pro rodiče byla příprava na školní sezónu 2020 asi stejně zábavná jako návrat do školy. Máme otázky – mnoho z nich – a zatím nemáme mnoho odpovědí, pravděpodobně proto, že tolik našich otázek je nezodpověditelných. Je bezpečné znovu otevřít školy - pro děti a učitelé? Co když znovu neotevřeme školy? Jsme připraveni – mentálně, emocionálně, technologicky – na další sezónu online učení? Pokud budeme mít zaměstnání, zvládneme další sezónu té takzvané rovnováhy mezi prací a domácí školou? Místo odpovědí máme strach, nejistotu a volání Zoom.

A hele, to jsme prostě my. Jsme dospělí, od kterých se předpokládá, že dokážeme tento druh životních otřesů lépe zpracovat. Ale co naše děti? Jak se cítí, když se vrátí „zpět“ do školy – v jakékoli podobě, která může právě teď vypadat?

SheKnows šla přímo ke zdroji – samotným dětem –, aby to zjistila. Požádali jsme skupinu 13- až 18letých „QuaranTeens“, aby se podělili o své názory na své plány pro návrat do školy, a není divu, že zažívají širokou škálu emocí – od vzrušení při nástupu na střední školu až po

click fraud protection
smutek z chybějících společenských událostí starat se o své učitele.

Děti, všichni studenti v oblasti New York City/tri-state, se letos na podzim připravují na kombinaci osobního a vzdáleného vzdělávání. Jack, 15, říká SheKnows: "Pro každý ročník máme čtyři dny vzdálené školy a pak přijdeme na jeden den." Pro Henryho, také 15, věci bude vypadat trochu jinak: „Moje škola plánuje absolvovat dva týdny online dálkového studia a pak se vrátit osobně,“ říká. Pro mého vlastního začínajícího prváka na střední škole je současný plán pro studenty, kteří si zvolili „smíšené“ učení, být ve školní budově každý třetí den – ale přiznejme si to: Tyto plány na znovuotevření školy se neustále vyvíjejí a kdo ví, co přinese další aktualizace přinést?

Zatímco mnoho z nás rodičů se oprávněně obává rizika, že se naše děti fyzicky vrátí do školy, zejména s ohledem na tuto skutečnost že během prvních 2 srpnových týdnů bylo hlášeno více než 75 000 nových případů COVID-19 u dětí – 24% nárůst za 2 týdny, podle a Americká pediatrická akademie a Asociace dětských nemocnic – zdálo se, že většina dětí, se kterými jsme mluvili, si přála alespoň nějakou pauzu od učení na dálku.

„Online škola pro mě byla opravdu těžká – hodně jsem s tím bojoval,“ říká Reed, 15. „Mohu se opravdu nudit; Jsem nadšený, že mám věci dělat." JoJo, 15, dodala: „Na konci roku moje duševní zdraví se opravdu zhoršilo, a tak jsem nervózní, že se to bude opakovat kvůli nedostatečné komunikaci s lidmi osobně nebo stresu z online školy.“

Pro Všude malé ohně herečka Lexi Underwood, 17, změna bude méně náhlá, ale to neznamená, že její budoucí vzdělávací plány nejsou ve vzduchu. „Vlastně jsem se učila doma od svých 12 let, takže virtuální škola se pro mě stala tak trochu způsobem života,“ říká SheKnows, „plánuji se přihlásit/jít na na vysoké škole osobně příští rok, [ale] nezbytně nevím, jak pandemie ovlivní mé zkušenosti z vysoké školy, protože nevím, jak bude vypadat svět jako."

Když už mluvíme o vyšším vzdělávání: Jak se tito středoškoláci připravují na mix na dálku/osobně (a touží po určitém smyslu pro normálnost), jsou to vysokoškoláci, se kterými jsme mluvili, kteří zažívají větší otřesy. Emma, ​​18, drasticky změnila své vysokoškolské plány. „Celé roky jsem si myslela, že půjdu na čtyřletou univerzitu,“ říká SheKnows. „Když se March otočil, uvědomil jsem si, že možná hned jít na čtyřletou univerzitu není tou nejlepší volbou. Po dlouhém bádání jsem se rozhodl jít na dvouletou univerzitu.“

A Liam, 18, začínající prvák na Princetonu, se už v srpnu nebude stěhovat do kampusu. "Můj plán pro návrat do školy je, že žádnou nemám," říká. "Moje škola právě přišla s tím, že celý náš podzimní semestr bude online."

I když může být úlevou, že rozhodnutí bylo učiněno dříve, než se tam studenti skutečně dostali (na rozdíl od studentů na University of North Carolina a Notre Dame, kteří byli posláni domů jen několik týdnů po zahájení výuky na akademické půdě), je viditelně znechucený vyhlídkou na zahájení studia na vysoké škole z dětství ložnice. Komplikace věcí: Je členem školního lakrosového týmu – není to zrovna něco, co se může stát vzdáleně.

„Opravdu nevím, co budeme jako tým dělat,“ přiznává a dodává: „Nejsem moc nadšený z tohoto nadcházejícího školní rok, [ale] v tuto chvíli s tím opravdu nemůžeme nic dělat... A všichni to tak nějak musíme vysát.“