Místopředsednictvo Kamaly Harrisové dává těmto dospívajícím naději – SheKnows

instagram viewer

Poklop banner

Kamala Harris je na pokraji historie – a naše děti to sledují. Zatímco se národ připravuje na inauguraci vůbec první ženské viceprezidentky Spojených států, požádali jsme skupinu dospívajících, aby se podělili o své myšlenky při této významné příležitosti.

Ví' "Hahch Kids“ – skupina doplnění a dospívajících, kterou sledujeme od roku 2014, abychom získali nefiltrované názory Gen Z – mají hodně co říct odcházející Trumpovy administrativy a nastupující Biden-Harrisova administrativa. Jsou plné naděje – a strachu.

Dobrou zprávou je, že tito teenageři jsou z historického volebního vítězství Kamaly Harrisové stejně nadšení, jak bychom od nich očekávali. Skutečnost, že černoška jihoasijského původu bude zastávat druhý nejvyšší úřad v USA, není na nich ztraceno.

„Jmenování Kamaly Harrisové znamená, že Spojené státy americké věří, že ženy jiné barvy pleti a ženy obecně jsou schopné a kvalifikované. vedoucí,“ říká Juno, 15, „a to hodně znamená.“ Julia, 15, dodává: „Myslím, že je důležité uznat význam její neřesti prezident. A myslím, že je to krok směrem, který pomůže tolika lidem a zlepší naši zemi.“

click fraud protection

Budoucnost skutečně působí jako žena, více než kdy jindy: „Mám pocit, že bude mnohem více příležitostí pro pro každého, jehož identita byla kritizována, pro každého, kdo má pocit, že nemůže uspět v Trumpově Americe,“ říká Reed. 15. "Myslím, že je to opravdu úžasné cítit."

A přesto… to není všechno naděje a sláva. Jak jsou tito teenageři šťastní z naší paní viceprezidentky, je tu také strach a nervozita ohledně stavu naší země. Tyto Děti si myslí, že Donald Trump je rasista — a škoda způsobená čtyřmi lety Trumpova prezidentství je zřejmá z toho, co říkají. Po útoku na Kapitol naší země sdílejí strach ze samotné inaugurace – „Stále jsou naštvaní a jsem si jistý, že při inauguraci budou protesty,“ říká Jack, 15; názory, které stále zastává tolik Trumpových příznivců; kandidatura Trumpa 2024; a co to všechno pro ně znamená.

„Myslím, že vyrůstání v Trumpově éře způsobilo, že celá moje generace byla mnohem pesimističtější ohledně toho, čeho mohou dosáhnout,“ připouští Reed. „Vidíte, že prezident má být někdo, kdo je respektován, a někdo, kdo je hlasem národa, který říká tyto opovrženíhodné věci.

Je těžké slyšet takový zasloužený pesimismus od našich dětí. Jako rodiče je to přirozené chtít chránit naše mladé lidi před nejnepříjemnějšími částmi politiky, ale jak nám tyto děti tak výmluvně ukazují, není možné a ani chytré to zkoušet. Pokud se snažíme vychovat dobře informované a svědomité mladé lidi – mladé lidi, kteří povedou úsilí o změnu, kteří se stanou další generací politiků – musíme si o tom všem promluvit.

Takže 20. ledna 2021 budou tyto děti – všechny naše děti – sledovat, jak se tvoří historie a začíná nová kapitola. Budou naplněni nadějí – ale stále vědí, že je třeba udělat tolik práce. Budou se dívat, učit se, plánovat hlasování a možná plánují, že budou sami kandidovat. Dveře jsou otevřené – otevřela je Kamala Harris.

„Vždycky jsem věděla, že jsem schopná dosáhnout čehokoli,“ říká Juno, „ale myslím, že Kamala jmenování jednoduše dokazuje, že mám podporu a že ostatní lidé ve mě věří stejně jako já v sobě.