Ameriški hokej: nov čudež? - Ve

Danes je že 10. dan zimskih olimpijskih iger v Vancouvru 2010 in ekipa ZDA ni razočarala! Čeprav hokej ni zabava Amerike, je vsekakor Kanada, saj je mlada ameriška hokejska reprezentanca na svoji tekmi razjezila državo gostiteljico!

Ameriški hokej: nov čudež?
Sorodna zgodba. Ti neverjetni olimpijski športniki ZDA so tudi mame

U-S-A!Ko je ameriška hokejska reprezentanca izpraznila tekmece z
ocena 5 do 3, edina tolažba za naše sosede na severu je, da je šlo le za predhodni krog.

Kvalifikacije za končnico kroga hokejske kolajne se začnejo 23. februarja.

Od tega vikenda ne gre spregledati zaslužene bronaste medalje Apola Ohna
na moški kratki progi 1000. To je bila tesna tekma. Če ne bi zdrsnilo v kot, bi Apolovo iskanje doseglo srebrno ali zlato prepir.

Južnokorejski Lee Jung-Su in soigralec Lee Ho-Suk sta si prislužila zlato oziroma srebrno medaljo. To je sedma medalja za Apola, ki ima ta teden še več dirk.

Shani Davis je drugo zaporedno olimpijsko igro osvojila srebro v moškem drsanju na 1500 m. Na 1000 m je že osvojil dva zaporedna zlata.

Čeprav je bil Chad Hedrick v znamenju zlata, je na 1500 m za moške padel na šesto mesto.

Izven drsališča in v pobočja se bodo morda zvenele olimpijske igre Lindsey Vonn nekoliko omadeževale, ko je med "Super G" kot avstrijka "popustila na stopalki za plin"
(in Vonnov BFF!) Adrea Fischbacher in Slovenka Tina Maze sta smučala tik ob njej in priletela do zlate oziroma srebrne medalje.

Po 9. dnevu olimpijskih iger se lahko ekipa ZDA s ponosom pohvali s 23 deli strojne opreme: šest zlatih medalj, sedem srebrnih in deset bronastih. Slavno zlato ekipo sestavljajo Lindsey Vonn (alpsko smučanje navzdol), Shawn White (deskanje na deski), Hannah Kearney (mogočni smučarji v prostem slogu), Seth Wescott (deskanje na snegu)
boardercross) Shani Davis (hitrostno drsanje 1000 m) in Evan Lysacek (umetnostno drsanje).