Kanada bo zmagala na Londonu 2012! - Ve

Če mislite, da je bila naša prva medalja na 2. dnevu dobra, kaj pa tri bronaste medalje v enem dnevu? Ekipi Kanade gre odlično!

V zmagi je Kanada
Sorodna zgodba. Ekipa GB: 6 stvari, ki jih morate vedeti o olimpijski ekipi 2016

Seveda Kitajska in Združene države še vedno prevladujejo pri štetju medalj z več kot 20 na kos. Ponosni pa smo na svoje skromne štiri, od katerih smo tri dobili prav danes!

Christine Girard

Christine Girard, domorodka Quebecoisa, je v 64 -kilogramskem dviganju uteži osvojila bron in skupaj dvignila 236 kilogramov (približno 520 funtov!). Zlato je prevzela Kazahstanka Maiya Maneza, srebro pa je pobrala Rusinja Svetlana Tsarukaeva. Močne ženske tukaj-komaj poberemo pet kilogramov dumbbells.

Antoine Valois-Fortier

Antoine Valois-Fortier nam je prinesel še eno bronasto medaljo v razredu juda do 81 kilogramov. Valois je premagal ameriškega Travisa Stevensa, da bi osvojil tretje mesto. Ta športnik iz Quebecoisa si je stopničke delil s Korejko Kim Jae-Bum (prvo mesto) in Nemcem Ole Bischofom (drugo).

Roseline Filion in Meaghan Benfeito - bronasti medalistki

Roseline Filion in Meaghan Benfeito

Današnja tretja bronasta medalja je prišla iz desetih metrov sinhroniziranega potapljaškega dvojca Roseline Filion in Meaghan Benfeito. Prišli so tik za Kitajsko in Mehiko, ki sta si prislužili zlato oziroma srebrno medaljo.

Tako se je število kanadskih medalj povečalo na štiri. Naš prvi bron sta si prislužila 3-metrska sinhronizirana potapljača Emilie Heymans in Jennifer Abel 2. dan od Poletne igre.

Za nami je bil odličen dan in upam, da jih bo še veliko. Doslej je to tekmovanje žensk; moški bi se morali dvigniti. Kaj menite o dosedanjih olimpijskih nastopih Kanade?