Še dve medalji za Kanado in novi rekordi! - Ve

Danes smo ponosni na našo ekipo Kanada, ki ji je všteto še dve medalji. Poleg tega povzetek dneva z medaljami za Kitajsko in novimi rekordi za tekače!

Še dve medalji za Kanado in
Sorodna zgodba. Ekipa GB: 6 stvari, ki jih morate vedeti o olimpijski ekipi 2016
Desiree Scott

Ali lahko verjameš? To je 13. dan Olimpijske igre! Obremenitve za dohitevanje: še dve medalji za domovino, nekaj zlata za Rusijo in Kitajsko ter nov svetovni rekord za kenijskega tekača.

Nogomet

Za začetek je bil to za Kanado nogometni dan. Naše dame so premagale Francijo z 1: 0 za bronasto medaljo-kot je bilo obljubljeno-kljub vsemu uspešno dosegle mesto na stopničkah, vendar ne brez izzivov. Ta ekipa je zdaj nogometna sila s hudim ugledom.

"Bili so izjemni. Bili so obsedeni, "je dejal John Herdman, glavni trener ekipe. "Upam, da se lahko zdaj samo sprostimo, uživamo v trenutku in se pripravimo na leto 2016."

Rokoborba

Drugo mesto na stopničkah si je prislužila Tonya Verbeek, ki je v borbah za ženske, 55 kilogramov, osvojila srebrno medaljo. Zlato je pripadlo Japonki Saori Yoshida, bron Kolumbijki Jackeline Renteria Castillo in Azerbajdžanki Yuliya Ratkevich. Verbeek bo to tretjič na stopničkah v svoji olimpijski karieri, saj je na olimpijskih igrah leta 2004 osvojila še eno srebrno medaljo, leta 2008 pa bronasto. Kanadska medalja sedi

purdy ob 16.

Rusija je danes ponosna, potem ko je 21-letna Natalia Vorobieva impresivno pripisala svojega nasprotnika, petkrat svetovna prvakinja Bolgarka Stanka Zlateva Hristova, v dvoboju za zlato medaljo v rokoborbi 72 kilogramov finale. Hristova je ostala s srebrom, Španka Maider Unda in Kazahstanka Guzel Manyurova z bronom. Surova moč tam. Bravo, dame!

Plavanje

Še eno zlato za Kitajsko, država je spet lastnica plavalne tekme. Chen Roulin je od kvalifikacijskih krogov najboljša psička in v finalu je s skupno oceno 422,30 znova dokazala svoje sposobnosti, s čimer je v Londonu 2012 osvojila drugo zlato medaljo. Če želimo to neverjetno oceniti, je srebrno medaljo prejela 16-letna avstralska potapljačica Brittany Broben, ki je, čeprav je najbližje izzivu s Chenom, zaostajala 55,80! Čenu ne morete pomagati, ampak aplavdirati zaradi zapletenosti spretnosti v tem športu. Bron je pripadel malezijski Pandeleli Rinong Pamg.

Sled

V moški atletiki na 800 metrov je Kenijčan David Lekuta Rudisha osvojil zlato medaljo, potem ko je postavil nov svetovni rekord v športu z 1: 40,91 (premagal svoj stari rekord). 18-letni Nigel Amos iz Bocvane je pobral srebro v razmerju 1: 41,73 in postavil nov državni rekord. Kenij Timothy Kitum je v 1: 42,53 osvojil še eno medaljo za državo - bron. Medtem ko nekateri zjutraj ne moremo teči za avtobus, ti športniki postavljajo svetovne rekorde. Obarvajte nas v strahu.

Dober dan, veliko medalj. Poseben vzklik za naše kanadske dame in rekorderke, petice povsod! Mnenja?

Fotografija z dovoljenjem Kanadskega olimpijskega komiteja. Fotograf: Mike Ridewood