Američanke so osvojile košarkarsko zlato - SheKnows

Olimpijska košarkarska reprezentanca Združenih držav Amerike je danes dosegla še eno zmago. Vendar to ni ravno šokantno, kar smo videli pri nekaterih drugih športih - nazadnje so na olimpijskih igrah leta 1992 izgubili tekmo.

Američanke so osvojile košarkarsko zlato
Sorodna zgodba. Ekipa GB: 6 stvari, ki jih morate vedeti o olimpijski ekipi 2016
Košarkarsko zlato

Košarkarska reprezentanca ZDA je ta konec tedna v Londonu osvojila peto zlato zlato.

Minilo je 20 let, odkar je ekipa izgubila Olimpijski igre, izguba, ki je prišla leta 1992 pri Barceloni.

V tej igri je ekipa igrala s Francijo in zmagala z rezultatom 86 proti 50.

"ZDA so zdaj 58-3, odkar je bila ženska košarka dodana v program olimpijskih iger leta 1976, kar je neverjetna prevlada," je dejal ZDA danes. "To vključuje sedem zlatih medalj."

Teh 58 zmag vključuje 41 zaporednih zmag na olimpijskih igrah, ki so se začele, ko so ZDA leta 1992 osvojile bron.

"Američani niso samo zmagali, ampak so pihali mimo nasprotnikov," je dejal Huffington Post. »Od ene številke jih je od začetka leta 1996 prišla le ena ekipa. Zmagali so za skoraj 30 točk na tekmo. "

Toda to ne pomeni, da se niso srečali z izzivom, ko so se uvrstili na tekmo za zlato medaljo. V polfinalu je Avstralija prišla do polčasa s štirimi točkami prednosti pred Američani.

"To je bilo prvič po 12 letih, da so Američani zaostajali na polovici," je dejal Huffington Post. "Ni bilo panike ali skrbi. Pravkar so okrepili obrambo in premagali Avstrije, zmagali so za 13 točk. "

Med igro z zlato medaljo je imela ekipa ZDA v prvi četrtini počasen začetek.

"Toda v drugem četrtletju so se ZDA odločile," so poročali ZDA danes, "Vodila jo je Candace Parker, ki je v prvem polčasu imela 15 od 21 točk in devet od 11 odigranih skokov."

V igri je doseglo vseh 12 igralcev Združenih držav.

Tekma je bila nekoliko zmagovita tudi za Francijo. To je državi prineslo prvo medaljo v tem športu. Po navedbah ZDA danes, Avstralija je v začetku tega tedna premagala Rusijo in jim podelila bronasto medaljo. Končni rezultat igre je bil nekoliko bližje od igre z zlato medaljo, končal je s 83 proti 74.

Igra je znak, da se igre v Londonu bližajo koncu. Nedeljska zaključna slovesnost bo baklo (dobesedno) prenesla na igre v Rio de Janeiru leta 2016.