Premade vs. domáce: Aké potraviny si kúpiť a čo pripraviť od začiatku - Strana 9 - SheKnows

instagram viewer

chlieb
Obrázok: Terese Condella/SheKnows

8. Chlieb

Náklady: Nie zlé

rachael-ray
Súvisiaci príbeh. Hack na krájanie avokáda Rachael Ray rozdeľuje internet

Lacný chlieb kúpený v obchode je asi 1 dolár, niekedy menej, keď je v predaji. Stierací chlieb vás bude stáť asi o 50 percent viac:

  • Mlieko: 0,04 dolára
  • Múka: 0,43 dolára
  • Cukor: 0,02 dolára
  • Soľ: 0,03 dolára
  • Kvasinky: 0,86 dolára
  • Maslo: 0,20 dolára
  • Spolu: 1,58 dolára

Čas: Mimoriadne prohibitívne

Cesto musíte nechať kysnúť, punčovať, znova zdvojnásobiť, miesiť a potom piecť navždy. Bude vám to teda trvať zhruba tri hodiny, čo znamená, že pre väčšinu ľudí je to skutočne možné iba cez víkendy.

Chuť: Lepšie ako čokoľvek iné na celom svete

Verdikt: Pravdepodobne by ste si ho mali kúpiť, ale aj tak ho vyrobiť.

Existujú spôsoby, ako môžete zvýšiť cenu chleba vyrobeného od začiatku za to: hromadný nákup, používanie kupónov, krádeže vecí, čokoľvek. Na sekundu však zabudnite na náklady. Nič tam nie je - nič - to sa porovnáva s domom, ktorý vonia pečenie chlieb a dobrý bochník toastového chleba v angličtine vám pomôžu pochopiť, prečo sa z toastu vlastne robili semidecentné raňajky.

premade vs home: čo je lepšie
Obrázok: Terese Condella/SheKnows