Kobiety w USA wygrywają złoto koszykówki – SheKnows

Olimpijska drużyna koszykówki Stanów Zjednoczonych odniosła dziś kolejne zwycięstwo. Ale nie jest to szokujący, jaki widzieliśmy w niektórych innych sportach – ostatni raz przegrali mecz na igrzyskach olimpijskich w 1992 roku.

Kobiety w USA wygrywają złoto koszykówki
Powiązana historia. Zespół GB: 6 rzeczy, które trzeba wiedzieć o drużynie olimpijskiej 2016
Złoto koszykówki

W ten weekend drużyna koszykówki kobiet z USA zdobyła w Londynie swoje piąte z rzędu złoto.

Minęło 20 lat, odkąd drużyna przegrała na olimpijski mecze, strata, która miała miejsce w 1992 roku w Barcelonie.

W tym meczu drużyna grała z Francją i wyszła zwycięsko z wynikiem 86 do 50.

„Stany Zjednoczone zajmują teraz 58-3, odkąd kobieca koszykówka została dodana do programu olimpijskiego w 1976 roku, co jest niesamowitym biegiem dominacji” – powiedział. USA dziś. „To obejmuje siedem złotych medali”.

Te 58 zwycięstw obejmuje 41 zwycięstw z rzędu na igrzyskach olimpijskich, które rozpoczęły się, gdy Stany Zjednoczone zdobyły brąz w 1992 roku.

„Amerykanie nie tylko wygrywali, ale też miażdżyli przeciwników” – powiedział The

Huffington Post. „Tylko jedna drużyna zbliżyła się do jednej cyfry od czasu, gdy dobra passa rozpoczęła się w 1996 roku. Wygrali prawie 30 punktami na mecz.

Ale to nie znaczy, że nie stanęli przed wyzwaniem, aby dostać się do gry o złoty medal. W półfinale Australia weszła do przerwy z czteropunktową przewagą nad Amerykanami.

„Po raz pierwszy od 12 lat Amerykanie tracili połowę” – powiedział Huffington Post. „Nie było paniki ani zmartwień. Po prostu wzmocnili obronę i pokonali Australijczyków, wygrywając 13 punktami.

Podczas meczu o złoty medal drużyna Stanów Zjednoczonych miała powolny start w pierwszej kwarcie.

„Ale w drugim kwartale Stany Zjednoczone włączyły się do gry” – donosił USA dziś, „Prowadzona przez Candace Parker, która miała 15 najlepszych w grze 21 punktów i 9 z 11 swoich 11 zbiórek w pierwszej połowie”.

Wszystkich 12 graczy ze Stanów Zjednoczonych strzeliło bramkę w meczu.

Mecz był także poniekąd zwycięstwem Francji. To dało krajowi swój pierwszy medal w sporcie. Według USA dziś, Australia pokonała Rosję na początku tego weekendu, dając im brązowy medal. Ostateczny wynik meczu był nieco bliższy niż w meczu o złoty medal, kończąc na 83 do 74.

Gra jest znakiem, że igrzyska w Londynie dobiegają końca. Niedzielna Ceremonia Zamknięcia przekaże pochodnię (dosłownie) na igrzyska Rio de Janeiro w 2016 roku.