Clutha Trust-veiling werd geïnspireerd door tragedie, maar zal hoop brengen - SheKnows

De Clutha Trust-veiling vindt de komende weken plaats en geeft muziekliefhebbers de kans om hun handen op gesigneerde merchandise van artiesten als Blur, Muse, Take That en The Manic Street Predikers.

Zwangere moeder houdt buik vast, dollartekens
Verwant verhaal. Ik ben een zwangere alleenstaande Amerikaanse moeder - Godzijdank woon ik in de VK

Na de tragedie van de bar Clutha in november 2013, toen een politiehelikopter neerstortte in de populaire pub in Glasgow waarbij 10 mensen om het leven kwamen en verschillende anderen gewond raakten, Clutha Trust opgericht om geld in te zamelen voor kansarme jongeren.

De komende veiling wordt ondersteund door vele beroemde muzikanten en zal muziekprojecten financieren en hopelijk een mobiel onderwijseenheid, die zal worden gebouwd in een door de jongeren ontworpen dubbeldekker op maat zich.

Na het spelen van een optreden in de Barrowlands op dinsdag, tekenden de leden van Blur een Fender Telecaster-gitaar voor de veiling. STV.

"Blur had ons al benaderd over het ondertekenen van de gitaar voordat ze naar Glasgow kwamen", zei evenementenplanner Dutch Rukowski van Clutha Trust. “Het is nu gebruikelijk geworden dat bands naar de stad komen en een gitaar tekenen voor de Clutha Trust, wat erg bemoedigend is. De band schreven allemaal hun handtekeningen op de gitaar en kwamen later terug om dingen als een 8-ball en vredestekens erop te krabbelen voor een persoonlijk tintje.

Meer: Annie Lennox herinnert ons eraan hoe irrelevant geslacht is als het op muziek aankomt

Gesigneerde gitaren zijn ook geschonken door Idlewild, Status Quo, Kodaline, Catfish and the Bottlemen en Madness. De Epiphone Casino-gitaar van Noel Gallagher heeft tijdens een eerdere veiling £ 4.000 opgehaald.

Het zijn niet alleen muziekmemorabilia die voor het grijpen liggen - een reeks kilts, bunnets en sjaals in een in opdracht gemaakte Clutha Trust tartan zit ook in de pijplijn, die beschikbaar zal zijn om te kopen in The Clutha bar wanneer deze later dit jaar weer opengaat jaar.

Meer muzieknieuws

Emily Eavis kreeg doodsbedreigingen voor het boeken van Kanye West voor Glastonbury
T in the Park gaat door bij Strathallan Castle ondanks nestelende opreys
The Shires schrijven Britse muziekgeschiedenis met debuutalbum Moedig