
6. Tjestenina
Trošak napraviti: Meh

Tjestenina je već prilično jeftina, i zato je jako volim. Pakiranje rezanci fettuccine od 16 unci može vam zauzeti oko 1 USD ili manje, dok 16 unci tjestenine košta mnogo više:
- Brašno: 1,80 USD
- Jaja: 2,00 USD
- Voda: 0,00 USD
- Ulje: 0,04 USD
- Ukupno: 3,84 USD
Vrijeme napraviti: Granica se ne isplati
Sat, vjerojatno dulje ako nemate aparat za tjesteninu i ako ste oštećeni kao i ja. Za obične rezance ovo možda ne vrijedi truda.
Ukus: Bolje
Mislim da je domaća tjestenina puno bolja od one kupljene u trgovini, ali opet, stvari za koje je uobičajeno potrebno pola popodneva.
Presuda: Kupite običan, neka vam bude fensi.
Ono što postaje zanimljivo jest da kada kupujete tjesteninu u trgovini, uobičajeno staro pakiranje o-ugljikohidrata je stvarno jeftino, ali ako želite tjesteninu sa špinat, rajčica sušena na suncu, začinsko bilje itd., to je kao da su rezanci od platine i odjednom buljite u račun za namirnice koji graniči s iznuđivanje. Dakle, ako želite otmjene stvari, troškovi će se ionako izjednačiti s cijenom izrade od nule.
Više:Svakodnevna inspiracija: skuhajte obrok od nule