Star Wars: Episode VII spoilere bekræfter plotdetaljer og giver navn til episke nye skurke - SheKnows

Star wars fans advares! Store spoilere foran som Star Wars: Episode VII plotpunkter bekræftes, og filmens skurke afsløres endelig.

Aaron Paul og Bryan Cranston i
Relateret historie. Vent, afslørede Netflix lige udgivelsesdatoen og første trailer til Breaking Bad -efterfølgeren?

Det ligner script lækager SheKnows rapporteret i juli kan være nøjagtig, idet flere websteder beskriver filmens plot som begyndende, i det mindste visuelt, hvor Imperiet slår tilbage tilbage: med Lukas afskårne hånd (stadig ved at holde sin lette sabel fast) falder gennem rummet på en ørkenplanet.

Afsnit VII’S helte, Daisy Ridley og John Boyega, opdager, at hånden og sabelen blev skåret af omkring 30 år senere og, indse nogle Jedi derude må mangle dem, ud på en mission for at forene relikvierne med deres ejer.

Det er her, parret tilsyneladende løber ind Han Solo og Chewbacca, der ifølge Badass Digest piloterer en kejserlig Super Star Destroyer. Hvad hvad? Disse rapporter synes at blive bekræftet af for nylig afsløret konceptkunst viser et kejserligt ranginsignier på Han's vinterjakke.

Han og Chewie rygtes om at slutte sig til duoen for at spore Luke, som tilsyneladende har været det mangler de sidste 30 år. Der er endnu ingen nyheder om, hvad der kan forårsage et sådant fald mellem Luke og Han, at han og Chewie ikke ville have forsøgt at finde Luke før nu, men (og det er her den virkelig store spoiler sker) ifølge Latino Review er Luke blevet holdt fange af Afsnit VII’S skurkeherrer, inkvisitorerne.

Hvis deres uhyggelige navn lyder bekendt, må det være fordi du er en af ​​de ivrige fans, der holder vejret for den kommende animerede serie, Star Wars Rebels, som bliver produceret af Lucasfilm/Lucasfilm Animation.

Star Wars Rebels sættes 16 år efter Star Wars: Episode III - Sith's hævn og fem år før Star Wars: Episode IV - Et nyt håb. Showet vil følge en ragtag -gruppe oprørere, der går sammen ombord på et fragtskibsstjerneskib kaldet Spøgelse, efter Den Galaktiske Republiks fald og Jedi -rådet, og det er centreret om disse mystiske nye skurke.

Ifølge Latino Review er inkvisitorerne en gammel gruppe, hvis formål er at beskytte Sith -ordenen. Disse ultra-uhyggelige onde har tilsyneladende eksisteret siden Sith-ordenen blev dannet, hvilket gjorde organisationen alvorligt gammel og muligvis endda ansvarlig for begivenhederne i de første seks film.

Og er du klar til dette? Afsnit VII vil angiveligt indeholde flashbacks, der viser inkvisitorerne, der arbejder med Darth Vader selv.

Yikes! Vi er spændte.

Mens vi venter på, at flere historiedetaljer udspiller sig, kan vi i det mindste savle over disse lækkede fotos af Afsnit VII’S Stormtrooper hjelme.

Billederne blev bekræftet som legitime, der forklarer, at de ultramoderne nye dragter er til Snowtroopers, der vil brænde flammekastere og tilsyneladende er ikke den eneste nye trooper -variant: en tredje, krom Stormtrooper med evnen til at kappe sig selv vil også ses i film.

Vi venter stadig på at finde ud af, hvor prinsesse Leia har været hele tiden - er hun og Han Solo stadig sammen? Har hun mærket, at hendes bror er blevet fanget i alle disse år? Og vi ville elske mere information om den mystiske mekaniske hånd, der ses i dette J.J. Abrams tweet.

#ForceForChange@Star wars#EpisodeVII@omaze@UNICEF#uinnovate@UNICEFinnovatepic.twitter.com/pCAbhcjKxn

- Bad Robot (@bad_robot) 11. august 2014

I mellemtiden er vi ret begejstrede for disse nylige plot afsløringer. Hvad synes du om de nye inkvisitorer? Lad os vide det i kommentarerne herunder.

Star Wars: Episode VII åbner i biograferne i december 2015.