Канада претендира за първи сребърен медал! - Тя знае

Ние със сигурност сме тласкачи. В неделя имахме само един самотен медал, а елате в сряда, вече имаме пет! Не е твърде овехтяло, Канада!

Канада претендира за първи сребърен медал!
Свързана история. Отбор GB: 6 неща, които трябва да знаете за отбора на Олимпийските игри 2016

Канадският мъжки отбор по гребане печели сребърен медал на Лондон 2012След като вчера донесохме три бронза на канадския медал, можем да добавим и сребро към това число!

Осемте канадски гребни екипажи и защитаващи златни медалисти спечелиха място на Олимпийски подиум тази сутрин. След разтърсващо горещо представяне в събота и обнадеждаващо състезание в понеделник повторение, екипажът спечели сребърен медал на днешните финали.

Честно казано, това не изглеждаше толкова обещаващо в разгара на състезанието... С Германия и Великобритания, които държаха начело, Канада постоянно отстъпваше на трето място. Но на последните 500 метра нашите момчета избутаха напред и оставиха Великобритания в прах за време 5: 49.98. Германия зае първото място.

Клара Хюз колоездене на Олимпийските игри в Лондон 2012

В други състезания канадската атлетична богиня Клара Хюз се класира на пето място в индивидуалния тест на време на колоездене за жени в 38: 28.96. САЩ заеха първото място, Германия второ и Русия трето. Все пак се гордеем с Хюз - тя е невероятен спортист.

При синхронизираното 10-метрово гмуркане канадците Александър Деспати и Рос Рубен се класираха на шесто място; конкуренцията беше просто твърде интензивна за тези двамата и това се показа. Китай спечели златото в това състезание, Русия изтегли среброто, а САЩ доставиха бронза.

И това е канадската резюме за днес. Колкото и да искаме да надминем САЩ и Великобритания, ние сме безнадеждно влюбени в нашите спортисти и се гордеем с тях независимо от всичко.

Снимка на Клара Хюз с любезното съдействие на WENN.com.
Снимка на гребния отбор - отляво надясно: Габриел Берген, Дъглас Сисима, Роб Гибсън, Конлин Маккейб, Малкълм Хауърд, Андрю Бърнс, Джеремия Браун, Уил Кротерс и Брайън Прайс - с любезното съдействие на канадския Олимпик Комитет. Снимка от Джейсън Рансъм.