Полуфинали и златни медали, олимпиадата продължава - SheKnows

Толкова вълнение на олимпиадата днес: канадците преминават към финалите по каяк за мъже, златни медали, присъдени на Иран, Украйна и Великобритания, и нека не забравяме за тези финали за футбол за жени!

Полуфинали и златни медали, Олимпиадата продължава
Свързана история. Отбор GB: 6 неща, които трябва да знаете за отбора на Олимпийските игри 2016
Кристин Синклер от футболния отбор на Канада в Лондон 2012 г.

Ден 10 в Летните олимпийски игри в Лондон 2012 приключва - какъв е магическият брой на постиженията? Нека да разгледаме, нали?

Каяк

Започваме на домашна трева. Опитният канадски каяк в спринта Адам ван Ковърден може да има шанс да спечели още един златен медал (той е спечелил по един медал от всеки цвят в кариерата си досега) в сингъл на каяк за мъже (K1) на 1000 метра, след като грабна първото място в днешните полуфинали с време 3:28.209. Норвегия и Дания бяха изостанали. Финалната надпревара е утре.

Футбол

Най-голямото сърце за Канада несъмнено беше полуфиналът по женски футбол срещу САЩ. След като води мача с 3-2, съдията Кристиана Пендерсен от Норвегия награди щатите със свободен удар, след като повика канадския вратар Ерон Маклауд за губене на време (очевидно тя държеше топката по-дълго от шест секунди). Американската Аби Уамбах се възползва от възможността и изравни резултата на 3-3, като вкара играта в страховитото продължение, което завърши с горчиво поражение за Канада при 4-3. Разговорът е вложен в поканата на съдията, тъй като наказанието за „губене на време“ е най -тежко предупреждение или жълт картон,

никога свободен удар. Нито един член на отбора не остана със сухи очи и нашият отбор продължава да се бори за бронзовия медал срещу Франция.

„Казах й, че никога не виждаш шестсекундния разговор без предупреждение, преди всичко, а след това да получиш наказателен удар в резултат. Шокиращо е. Това е всичко, което й казах “, заяви канадският капитан Кристин Синклер за конфронтацията си с Пендерсен.

Вдигнете брадичка, дами, това беше жесток призив от страна на Пендерсън и злобен при това. Най -малкото, ние сме сигурни, че бронзът е наш, дори финалите да са откъснати от нашия отбор.

Борба

Други новини: Омид Хаджи Норузи донесе втори златен медал за Иран днес и втори някога в гръко-римската борба (той се състезава в категория 60 килограма) за държавата. Норузи победи грузинеца Реваз Лашки с 1-0, 1-0. Първият златен и гръко-римски медал от дисциплината е теглен от Хамид Сорян в категория 55 килограма.

Отборно скачане

След като завърши наравно с Холандия в два кръга, Великобритания спечели златния медал в отборните скокове. Холандия трябваше да се задоволи със сребро, докато Саудитска Арабия получи бронза. Това е първият път, когато британците претендират за злато в скачащата дисциплина от 1952 г. на Игрите в Хелзинки (преди 60 години!). Те са го чакали дълго време и британският екип със сигурност го е заслужил.

Вдигане на тежести

Друг златен медал бе връчен на Алексий Торохтий от Украйна при вдигане на тежести при мъже до 105 килограма, с чист ритник от 227 килограма с последния си вдигане. Победата на Украйна постави иранския Насиршелал в сребро, а полският Бонк в бронз.

Добра новина за отбора на Япония: Женският футболен отбор преминава към финалите, след като победи Франция с 2: 1. Въпреки че японският отбор е квалифициран, трудно е да се отрече, че Сара Бухади и Елис Бусалия не бяха в най -добрия си вид. Но всичко е справедливо в любовта и войната; Япония се приближава една крачка по -близо до златото (и среща САЩ на финала).

Натоварен ден в Лондон днес. Кой беше любимият ти момент? Дял!

Снимката е предоставена от Канадския олимпийски комитет. Снимка на канадския футболист Кристин Синклер и американския играч Карли Лойд от Майк Райдууд.