Още един бронз за Канада, много повече за света - SheKnows

Това беше ден със събития за всички на летните олимпийски игри в Лондон. Някои златни медали бяха раздадени, а друг бронзов на Канада. И така, кой какво спечели?

Още един бронз за Канада, много повече
Свързана история. Отбор GB: 6 неща, които трябва да знаете за отбора на Олимпийските игри 2016

Още един бронз за Канада

Дерек Друин

Можете ли да повярвате на ден 11 от Олимпийски игри вече приключва? И така, кои са победителите и рекордьорите днес?

Висок скок

Както обикновено, ще започнем от домашния терен. Дерек Друин донесе 11 -ия медал на Канада: бронз в скока на височина при мъжете. Златото отиде при руския Ухов, а среброто при Кинард от САЩ. Сега интересното е, че бронзовото място беше вързан с трима състезатели: Друин, Баршим (Катар) и Грабарц (Великобритания). Така че нашият носител на бронзов медал ще трябва да сподели подиума с още двама, но кой се оплаква?

Пречки

Сали Пиърсън спечели златен медал на жени на 100 метра с препятствия, с което медалът на Австралия стана 25. Пиърсън също така постигна нов олимпийски рекорд от 12.35. Сребърният и бронзовият медал бяха взети от американските спортисти Даун Харпър и Кели Уелс. Виждали ли сте тези жени в действие? Абсолютна мощност точно там; те са много впечатляващи.

Вдигане на тежести

Бехдад Салимикордасиаби връчи днес друг златен медал за Иран (четвъртият му!) Днес при вдигане на тежести при мъже +105 килограма. Този 22-годишен Херкулес спечели с общо 455 килограма. Въпреки че тази сума не счупи олимпийския рекорд от 472 килограма (поставен от иранския спортист Резазаде през 2000 г.), той донесе първи златен медал за вдигане на тежести от 2004 г. насам. Сребърният медал отиде при иранския Хамлабад, а бронзовият при руския Албегов.

Борба

Днешната голяма победа отиде при Ким Хьонву от Република Корея, която взе златото на финали от 66 килограма гръко-римски мъже и победи унгарския Тамас Лоринц. Невероятната история тук е, че Ким започва професионална борба само преди две години, но той притежава тази битка днес. 21-годишният младеж също се представи с черно око, което дори не можеше да отвори-сега това е впечатляващо. Среброто, разбира се, беше за Лоринц, а бронзът за грузинския Цхадая и френския Гюно.

Това е вашата олимпийска пълнеж за деня. Мисли? Мнения? Може би притеснения?

Снимката е предоставена от Канадския олимпийски комитет. Фотограф: Джейсън Рансъм

Олимпийските игри в Лондон 2012: Ранни победи и нови рекорди
Олимпийските игри в Лондон 2012: Ден 2 - Канада побеждава!