Още два медала за Канада и нови рекорди! - Тя знае

Днес ние можем да се гордеем с нашия отбор Канада, с още два медала, добавени към нашия брой. Плюс това, сумата от деня, с медали за Китай и нови рекорди за бегачи!

Още два медала за Канада и
Свързана история. Отбор GB: 6 неща, които трябва да знаете за отбора на Олимпийските игри 2016
Дезире Скот

Можеш ли да повярваш? Това е 13 ден от Олимпийски игри! Товари за наваксване: още два медала за родината, малко злато за Русия и Китай, както и нов световен рекорд за кенийски бегач.

Футбол

Като начало това беше ден за Канада, лицензиран за футбол. Нашите дами победиха Франция с 1: 0 за бронзовия медал-както беше обещано-все пак успешно спечелиха мястото си на подиума, но не без предизвикателства. Този отбор сега е футболна сила с жестока репутация.

„Те бяха просто забележителни. Те бяха обсебени “, заяви Джон Хердман, старши треньор на отбора. „Надявам се, че можем просто да се отпуснем сега, да се насладим на момента и да се подготвим за 2016 г.“

Борба

Друго място на подиума спечели Тоня Вербек, която взе сребърен медал в борбата за жени, клас 55 килограма. Златото отиде при японката Саори Йошида, бронзът при колумбийката Жакелин Рентерия Кастило и Юлия Раткевич от Азербайджан. Това ще бъде третият път на Verbeek на подиума в олимпийската й кариера, след като спечели още един сребърен медал на Олимпиадата през 2004 г. и бронз през 2008 г. Резултатът от медала на Канада е седнал

purdy в 16.

Гордост на Русия днес, след като 21-годишната Наталия Воробьева впечатляващо привърза своя опонент, пет пъти световната шампионка българка Станка Златева Христова, в мача за златен медал по борба при жените 72 килограма финали. Христова остана със сребро, испанката Майдер Унда и казахстанката Гузел Манюрова с бронз. Сурова мощност точно там. Браво, дами!

Плуване

Още едно злато за Китай, страната отново притежава плувния мач. Чен Рулин е най -доброто куче от квалификационните кръгове и отново доказа уменията си на финала с общ резултат от 422.30, като спечели втория си златен медал в Лондон 2012. Само за да поставим този невероятен резултат в перспектива, сребърният медал беше присъден на 16-годишната австралийска водолазка Британи Бробен, която, макар и най-близо да предизвика Чен, изостана с 55,80! Няма как да не аплодирате Чен за сложността на уменията в този спорт. Бронзът получи малайзийската Панделела Ринонг Памг.

Проследяване

В лека атлетика на 800 метра, кенийският Дейвид Лекута Рудиша претендира за златния медал, след като постави нов световен рекорд в спорта с 1: 40.91 (победи собствения си стар рекорд). 18-годишният Найджъл Амос от Ботсвана взе сребро за 1: 41.73, с което постави нов национален рекорд. Кенецът Тимъти Китум взе друг медал за страната - бронз - в 1: 42.53. Докато някои от нас не могат да тичат за автобуса сутрин, тези спортисти поставят световни рекорди. Оцветете ни в страхопочитание.

Наситен ден, много медали. Специален поздрав за нашите канадски дами и рекордьорите, високи петици наоколо! Мнения?