Ailenizin harika yemekler yediğinden emin olmak için her ay bakkalda yüzlerce harcamanıza gerek yok. Saatlerce kupon kesmeden maliyetleri azaltmak için birkaç akıllı ipucuna ihtiyacınız var.
![45. sokaktaki çocuklar nazikçe kullanılmış giysiler](/f/95d3eed5cad50ab118e7376ce384940c.gif)
![Kadın listesi ile alışveriş](/f/bf02ed32812c861aa998c1a5dc76e17f.jpeg)
Kuponları kırparak zaman kaybetmemek için pratik bir neden var. Bu günlerde çoğu mağaza markası, marka adlarının kupon fiyatından bile çok daha ucuzdur (belki de bakkalınızın çift veya üçlü kupon günü yoksa). Ciddi bir kuponcu değilseniz, bu sadece büyük bir zaman kaybıdır. Ayrıca biraz daha fazla zaman harcarsanız ve alışveriş listenizi bir araya getirmeyi düşünürseniz, yaşam kalitenizi düşürmeden faturanızı düşürürsünüz.
Neyin indirimde olduğunu öğrenin
![tuvalet kağıdı](/f/aa869f55be7f0cadd5dee67a51fad9d1.jpeg)
Alışverişe çıkmadan, hatta listenizi yazmaya başlamadan önce, tercih ettiğiniz marketteki satışları kontrol edin. Hemen hemen tüm bakkalların postayla gönderdikleri (çoğu çevrimiçi olarak mevcuttur) satışın reklamını yaptıkları genelgeler vardır. haftanın ürünleri (hatta bir mağazadaki satışların normal mağazanızdan daha çekici olup olmadığını görmek için birden fazla mağazayı kontrol edebilirsiniz) yer). Kullanabileceğiniz yiyeceklerin indirimli fiyatlarını zihninize not edin.
Gıda dışı ürünler için sık kullandığınız ürünlere dikkat edin. Tuvalet kağıdınız bitmemiş olsa bile, erken alarak birkaç dolar tasarruf edebilirsiniz. Belirli bir tuvalet kağıdı markasının satış fiyatı size 12 ruloluk bir pakette 2$ indirim sağlıyorsa ve FunTrivia.com'daki iddiayı kabul ediyoruz. Ortalama bir ailenin yılda 119 rulo tuvalet kağıdı kullandığına göre, yalnızca tuvalet kağıdı açıkken satın alırsanız, yalnızca tuvalet kağıdından yılda yaklaşık 20 dolar tasarruf edersiniz. satış. Bunu tuvalet kağıdına, diş macununa ve diğer ev eşyalarına uyguladığınızda ciddi tasarruflar elde edebilirsiniz.
Menü yaz
Çoğu insanın yaptığı hata onu kanatmaktır. Salata karışımınız bitmiş olabilir, ancak o hafta bunu haklı çıkarmak için bir salata (veya yeterince salata) yemiyorsanız, onu çöpe atmış olursunuz. Doğal Kaynaklar Savunma Konseyi, 2012'de derledikleri ve Amerikalıların yiyeceklerinin yüzde 40'ını çöpe attığını gösteren araştırma sonuçlarını yayınladı. NBC News iş yazarı Bill Briggs, dört kişilik bir aile için yılda yaklaşık 2.275 dolar olduğunu söylüyor. Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, çocukların ödevlerini yapmaları için iki üst düzey (kaliteli) dizüstü bilgisayar satın almak yeterli.
Haftalık menünüzü dikkatli bir şekilde planlarsanız daha az yiyeceği çöpe atarsınız. Bir kağıda veya bir elektronik tablo programında, haftalık menü öğelerinizi yatay bir sıraya yazın. (Her yemek için ihtiyacınız olan malzemeleri bunun altında listeleyerek malzemeleri karşılaştırmayı kolaylaştırabilirsiniz. sonra). Her gün kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve atıştırmalık olarak ne yiyeceğinizi düşünün.
Menünüzü yazarken, her öğündeki malzemeleri dikkatlice düşünün. O sirkülerdeki indirimli ürünleri hatırlıyor musunuz? Menünüzde indirimli ürünleri daha verimli kullanmanın bir yolu var mı? Örneğin, bir et yemeği yemeyi planlıyorsanız, ancak kızarmış rostonun satışta olduğunu fark ederseniz, belki onun yerine bunu değiştirebilirsiniz.
Ortak birkaç malzemeyle yemek yemeye çalışın. Bu, satın aldığınız tüm gıdaları kullanarak gıda israfını azaltmanıza yardımcı olur ve satışlardan gerçek anlamda yararlanmanızı sağlar. Satın aldığın rostoyu hatırlıyor musun? Bir aile olarak bile, bir oturuşta 5 kilo rosto yemeniz pek olası değildir. Kızartma için doğru hazırlığı kullanırsanız veya kasaptan onu iki parçaya ayırmasını isterseniz, ailenin bitiremeyeceği yemek artıkları aniden bir rosto yemeğine ve ikinci bir dana eti yemeğine aday olur enchiladas. Bu enchiladalarda zeytininiz varsa, belki ons başına biraz daha ucuz olan daha büyük kutuyu satın alabilir ve ayrıca bu zeytinlerin geri kalanını kullanan bir makarna tabağına sahip olabilirsiniz.
Yemek başına ortalama maliyet 4 dolar ise (bazıları daha fazla, bazıları daha az olacaktır) ve yemek satın almayı kesebilirsiniz. Halihazırda satın aldığınız yiyecekleri kullanarak her hafta sadece bir ekstra yemek için malzemeler, yaklaşık 100 $ tasarruf edebilirsiniz. yıl.
Değişiklikler ve fedakarlıklar yapın
Artık mümkün olduğunca çok sayıda düşük maliyetli satış öğesi kullanarak bir menü yazdığınıza göre, zaten elinizde bulunan malzemeler başka bir yemek yapmak ve daha sonra ihtiyaç duyabileceğiniz indirimde olan gıda dışı ürünleri almaya karar vermek, hatta listeyi temizlemenin zamanı geldi. daha fazla.
Listeyi gözden geçirin ve daha ucuz bir şey (veya zaten sahip olduğunuz veya zaten sahip olacağınız bir şey) yerine ne koyabileceğinize karar verin. Enchilada'larınız için Monterey Jack peyniri ve haftanın ilerleyen saatlerinde ev yapımı makarna ve peynir için çedar satın alıyorsanız, İki ayrı 8 onsluk peynir paketi (her iki tabakta da kullanmayacağınız) satın almak yerine, işe yarayacak birini seçin her ikisi için. Bu kesinti size yılda 100 $ veya daha fazla tasarruf sağlayabilir.
Ayrıca, biftek ve diğer yüksek kaliteli kırmızı etler gibi yüksek biletli ürünleri dikkatlice yeniden gözden geçirin. Üç kilo kemiksiz, derisiz tavuk göğsü yaklaşık 7 dolara mal oluyor ve dört kişilik bir aileyi (bazen artık tavukla) besleyecek. Tek bir biftek aynı fiyata (veya kesime bağlı olarak daha fazla) mal olabilir ve yalnızca bir yetişkini (veya iki küçük çocuğu) besleyebilir. Biftekleri gerçekten seviyorsanız, yalnızca indirimdeyken satın alın.
Genel satın al
Eğer bir marka kraliçesiyseniz, muhtemelen bu genel versiyonların çocukken ne kadar iğrenç olduğunu hatırlıyorsunuzdur. Ama oyunlarını hızlandırdılar, bu yüzden onlara bir şans daha vermenin zamanı geldi. Gerginseniz, orta seviye jenerik veya mağaza markasını satın alarak yavaş yavaş başlayın. Bunlarla rahatsan, daha aşağı inmeyi dene. Bir mağazada bulduğumuz jenerik bir kutu domates sosu 33 sente mal olurken, markaların isimleri neredeyse 1 dolara mal oluyor. Ama yaz! Genel fıstık ezmesini denemeyi planlıyorsanız, hangisini denemeyi planladığınızı yazın ve ona sadık kalın.
Çevrimiçi zımba satın almayı düşünün
Bugünlerde Amazon gibi çevrimiçi mağazalar en çok kullandığımız ürünlerde harika fırsatlar sunuyor. Bazen toplu olarak satın almak anlamına gelebilir, ancak yine de kullanacağınız bir şeyse, depolama zahmetine karşı yıllık tasarrufları düşünün. Listenizi gözden geçirin ve zımbaların fiyatını çevrimiçi olarak arayın ve bunları (satın alınan miktarla birlikte) listenizdeki öğenin yanına yazın, böylece mağazada iki kez kontrol edebilirsiniz.
Ama aşırıya kaçmayın. Dolabınızda üç yıllık tuvalet kağıdı olması su faturasını ödemenize yardımcı olmaz.
İpuçlarımızı deneyin ve aşağıdaki yorumlarda ne kadar tasarruf ettiğinizi bize bildirin!
Market alışverişi hakkında daha fazla ipucu
Daha akıllı market alışverişi için en iyi 10 ipucu
Bakkal alışverişi basitleştirildi
4 Para kazandıran market alışverişi uygulamaları