Болт осваја злато, а Канада се синхронизује 9. дана Олимпијских игара - СхеКновс

Ако сте били у току са Олимпијским играма, знаћете да је данас био дан да држите очи на стази (и води) и да их не померате ни секунде!

Болт осваја злато, а Канада добија
Повезана прича. Тим ГБ: 6 ствари које треба знати о Олимпијском тиму 2016

Усаин Болт је најбржи човек на светуБолт то поново ради

Ако то већ нисте прочитали на Фацебооку или Твиттеру Усаин Болт освојио злато у финалу на 100 метара за мушкарце, то сте сада чули! Да, поносни јамајкански спортиста доказао је да оправдава своје име и свој тренинг након што је први ушао у трку за стискање зуба са временом од 9,63 секунде. Усаина су на подијуму пратили колега Јамајчанин Иохан Блаке који је освојио сребро и Американац Јустин Гатлин који је освојио бронзу.

А ако нисте проверили Твиттер-сферу која тренутно бруји од узбуђења због победе, обавезно је проверите с обзиром на чак и краљевску згодицу Принц Харри твитао искрену честитку рекавши: „#ТеамЈамаица само на једну ноћ. Лаку ноћ и Бог благословио #Болт. " Принц Харри је такође твитовао савршену фотографију са фотографијом на којој носи униформу спортисте Јамајке и у шали трчи на тркачкој стази са самим Усаином Болтом. Можете ли рећи апсолутно љупко?

Али нису само мушкарци показали своју супер брзину. Жене у трци на 400 метара су се такмичиле, а Саниа Рицхардс-Росс из Америке освојила је злато са оценом 49,55. Следила ју је Цхристине Охуруогу из Велике Британије, која је освојила сребро и америчка ДееДее Троттер која је освојила бронзу.

Канадски синхронизовани пливачи у Лондону 2012Канада је синхронизована

Није то било прво место за канадски синхронизовани пливачки дуо Марие-Пиер Боудреау Гагнон и Елисе Марцотте, али Родитељи из Монтреала, Куебеца, били су срећни што су заузели четврто место у техничком дуету за синхронизовано пливање конкуренција. Љупке даме освојиле су 94.500 бодова и заостале су одмах иза Русије, која је била прва, Кине на другом и Шпаније која је била трећа. Марие-Пиер и Елисе у понедјељак ће имати још једну прилику да покажу свој таленат под водом још један дует који ће бити слободног стила и њихова два збира ће се збрајати заједно резултат. Па, сигурни смо да сви једва чекају да виде како поново показују свету од чега су саздани. Идите по даме!

Фотографија Усаина Болта љубазношћу ВЕНН.цом. Фотографију Марие-Пиер Боудреау-Гагнон и Елисе Марцотте љубазношћу Канадског олимпијског комитета, снимио Мике Ридевоод.