Полуфинале и златне медаље, Олимпијске игре се настављају - СхеКновс

Толико узбуђења на Олимпијским играма данас: Канађани прелазе у финале у кајаку за мушкарце, златне медаље додељене Ирану, Украјини и Великој Британији, и не заборавимо на финале женског фудбала!

Полуфинале и златне медаље, Олимпијске игре се настављају
Повезана прича. Тим ГБ: 6 ствари које треба знати о Олимпијском тиму 2016
Цхристине Синцлаир из канадског фудбалског тима у Лондону 2012

10. дан у Летње олимпијске игре у Лондону 2012 ближи се крају - који је магични број достигнућа? Хајде да погледамо, хоћемо ли?

Вожња кајаком

Почињемо на домаћем терену. Канадски искусни кајакаш у спринту Адам ван Коеверден можда ће имати прилику да освоји још једну златну медаљу (освојио је по једну медаљу сваке боје у досадашњој каријери) у синглу кајака за мушкарце (К1) 1.000 метара након што је заузео прво место у данашњем полуфиналу са временом 3:28.209. Норвешка и Данска биле су близу. Последња трка је сутра.

Фудбал

Највећи бол за Канаду несумњиво је било полуфинале женског фудбала против САД. Након што је водила утакмицу 3-2, судија Цхристиана Пендерсен из Норвешка је наградила државе слободним ударцем након што је позвала канадског голмана Ерона МцЛеода због губљења времена (очигледно се држала за лопту дуже од шест секунди). Американка Абби Вамбацх искористила је прилику и поравнала резултат на 3-3, доводећи утакмицу у страшни продужетак који се завршио горким поразом Канаде на 4-3. Сукоб је угнежђен у судијском позиву, јер је казна за „губљење времена“ најстрожа опомена или жути картон,

никад слободан ударац. Ниједан члан тима није остао сувих очију и наш тим наставља да се бори за бронзану медаљу против Француске.

„Рекао сам јој да никада не видиш позив од шест секунди без упозорења, а затим да добијеш пенал. То је шокантно. То је све што сам јој рекао “, изјавила је канадска капетан Цхристине Синцлаир о свом сукобу са Пендерсеном.

Даме, држите главу горе, то је био окрутан позив са Пендерсонове стране и злобан. У најмању руку, сигурни смо да је бронза наша, чак и ако је финале отето нашем тиму.

Рвање

У међувремену, Омид Хаји Нороози донио је данас другу златну медаљу за Иран и другу икада у грчко-римском рвању (такмичио се у категорији до 60 килограма) за државу. Нороози је победио грузијског Реваза Ласхкхија са 1-0, 1-0. Прву златну и грчко-римску дисциплину освојио је Хамид Сориан у категорији до 55 килограма.

Тимско скакање

Након што је у два кола завршила са Холандијом, Велика Британија је освојила златну медаљу у екипним скоковима. Холандија је морала да се задовољи сребром, док је Саудијска Арабија добила бронзу. Ово је први пут да су Британци од 1952. на Играма у Хелсинкију (прије 60 година!) Освојили злато у дисциплини скакања. Дуго су чекали на то, а британски тим је то свакако заслужио.

Дизање тегова

Још једну златну медаљу добио је Украјинац Олексии Торокхтии у мушком дизању тегова од 105 килограма, са чистим трзањем од 227 килограма са својим последњим дизањем. Украјинска победа ставила је Иранца Насирсхелала у сребро, а Пољака Бонка у бронзу.

Добре вести за тим Јапан: Женска фудбалска репрезентација се пласира у финале након што је победила Француску са 2: 1. Иако је јапански тим вешт, тешко је порећи да Сарах Боухадди и Елисе Буссаглиа нису биле најбоље. Али све је поштено у љубави и рату; Јапан се приближава корак до злата (и састаје се са САД у финалу).

Радни дан данас у Лондону. Који вам је био омиљени тренутак? Објави!

Фотографија љубазношћу Канадског олимпијског комитета. Фотографија канадске фудбалерке Цхристине Синцлаир и америчке играчице Царли Ллоид аутора Мике Ридевоод.