Тим Канаде 12. дана осваја три медаље! - Она зна

Канадски понос никада не јењава, али наш тим је данас сигурно показао своју вештину са три медаље. Осим тога, више подијумских места за САД, Кину и Ирску.

Тим Канаде освојио је три медаље
Повезана прича. Тим ГБ: 6 ствари које треба знати о Олимпијском тиму 2016
Адам ван Коеверден

Надамо се да се ваша застава од јаворовог листа високо подиже, јер 12. дан у Олимпијске игре био је веома љубазан према нама. Дакле, резимирајмо: Ко је победио, изгубио и само пољуљао стадион?

Марк Олдерсхав

Као и обично, почнимо са достигнућима компаније Цануцк. Адам ван Коеверден (на слици горе) освојио је сребрну медаљу у мушком кајаку на 1.000 метара, резервисујући 3: 27.170. Злато је припало Ларсену из Норвешке, а бронзу Немцу Хоффу. Марк Олдерсхав (десно) поносно је наступио на подијуму и освојио бронзану медаљу у мушком кануу појединачно 1.000 метара. Златну медаљу освојио је немачки Брендел, а сребро је освојио шпански Цал Фигуероа.

Лади повер

Наравно, ниједан збир медаља није потпун без даме. Рођена Британска Колумбија Царол Хуинх зарадила је бронзану медаљу у женском рвању слободним стилом од 48 килограма, изједначена са америчком хрвачицом Цлариссом Киоко Меи Линг Цхун. Јапанац Обара освојио је злато на том такмичењу, док је азербејџански Стадник добио сребро.

Говорећи о женској моћи, америчка тркачица Аллисон Фелик освојила је златну медаљу на 200 метара за жене, достигавши 21.88. Сребро је припало Јамајки Фрасер-Прице, а бронза другој америчкој атлетичарки, Цармелити Јетер. Вероница Цампбелл-Бровн је заузела четврто место; нажалост, она неће постати прва жена која је освојила трку на три узастопне Олимпијске игре.

Скакање

иако злато медаљу је већ обезбедио Гуердат у скоковима, Ирска Циан О'Цоннор и Холандија Герцо Сцхродер су се данас такмичили за сребрну и бронзану медаљу. Сцхродер, јашући коња с достојним именом Лондон, освојио је сребрну медаљу, а О’Цоннор је, јашући Блуе Ллоид 12, освојио бронзу (прва медаља Ирске у Лондону 2012). Свака част момци и ви прелепа, величанствена створења (коњи, наравно).

„Синоћ сам рекао својој жени да ћу ући и добро прескочити, а она је рекла,„ сањај даље. “Толико људи је уложило много труда да дођем овде. Било је то дивно путовање “, изјавио је О'Цоннор након такмичења.

Стони тенис

Да закључим и окруним дан, Кина и даље поседује стони тенис, за сваки случај. Тим је данас у мушком финалу освојио златну медаљу, победивши тим Републике Кореје са 3-0. Немачка је освојила бронзану медаљу и победила Хонг Конг да је освоји. Ово је само још једна медаља за већ позамашну гомилу злата у Кини; женски тим у стоном тенису управо је јуче освојио златну медаљу.

Ево га. Прилично богат дан за домаће травњаке, и наравно, мноштво победа широм света. Посебне честитке резервисане су за наше спортисте и за Ирску што су освојили прву медаљу! Мишљења?