Канада ће то освојити на Лондону 2012! - Она зна

Ако сте мислили да је наша прва медаља другог дана добра, шта кажете на три бронзане медаље у једном дану? Тим Канаде одлично ради!

Канада је у томе да победи
Повезана прича. Тим ГБ: 6 ствари које треба знати о Олимпијском тиму 2016

Додуше, Кина и Сједињене Државе и даље доминирају у броју медаља, са више од 20 комада. Али поносни смо на своју скромну четворицу, од којих смо три добили управо данас!

Цхристине Гирард

Домородац из Куебецоиса Цхристине Гирард освојила је бронзу у дизању тегова од 64 килограма, подигнувши укупно 236 килограма (приближно 520 фунти!). Казахстанка Маииа Манеза освојила је злато, а Рускиња Светлана Тсарукаева покупила је сребро. Овде су јаке жене-једва можемо да подигнемо бучице од пет килограма.

Антоан Валоа-Фортије

Антоине Валоис-Фортиер донио нам је још једну бронзану медаљу у класи џудо до 81 килограм. Валоис је победио америчког Трависа Стевенса и освојио треће место. Ова атлетичарка из Куебецоиса делила је постоље са Корејком Ким Јае-Бум (прво место) и Немицом Оле Бисцхоф (друго).

Роселине Филион и Меагхан Бенфеито - бронзане медаље

Роселине Филион и Меагхан Бенфеито

Данашњу трећу бронзану медаљу освојио је наш женски синхронизовани дуо на 10 метара Роселине Филион и Меагхан Бенфеито. Дошли су одмах иза Кине и Мексика, који су освојили златну и сребрну медаљу.

Тако се број медаља у Канади попео на четири. Нашу прву бронзу освојили су синхронизовани рониоци на 3 метра Емилие Хеиманс и Јеннифер Абел на Дан 2 од Летње игре.

Био је то сјајан дан за нас и надамо се да ће их доћи још много. До сада је то женско такмичење; мушкарци би требало да се подигну. Шта мислите о досадашњим олимпијским наступима Канаде?