Americkí olympionici žiaria na olympiáde vo Vancouveri - SheKnows

Na zimné olympijské hry 2010 sa USA mohli pochváliť hviezdnou skupinou olympijských športovcov. USA zatiaľ vo Vancouveri nesklamali. Spojené štáty majú v súčasnosti šesť zlatých a 18 celkových medailí - najlepšie zo všetkých národov. Tu je pohľad na žiariace hviezdy a na to, čo doteraz dokázali na olympijských hrách vo Vancouveri.

31. MÁJ 2021: Naomi Osaka sa sťahuje
Súvisiaci príbeh. Naomi Osaka by nemala musieť verejne vysvetľovať svoje hranice duševného zdravia

Evan je zlatýLindsey Vonnová

Lindsey Vonnová vydesila svojich zbožňujúcich fanúšikov, keď vyhlásila, že jej dostupnosť na tieto olympijské hry môže ohroziť vážna pomliaždenina holene. Našťastie Lindsey prekonala svoje zranenie a už má aj zlatú medailu. Tento týždeň vyhrala ženský zjazd v alpskom lyžovaní - môžeme ľahko pridať!

Evan Lysacek

Tento 24-ročný americký krasokorčuliar je teraz známy po celom svete po víťaznom víťazstve v mužskom krasokorčuľovaní. Jeho zlatá medaila prekvapila mnohých odborníkov, najmä preto, že na podujatí od roku 1992 dominujú ruskí korčuliari. Ale po jeho napínavej voľnej korčule nebolo pochýb, že Evan bol hodný olympijského zlata.

Shaun White

„The Flying Tomato“, tiež známy ako „The Animal“, je možno najznámejším zimným športovcom v USA. Snoubordista ukázal, prečo v polovičnej trubke pre mužov. Vďaka svojim neprehliadnuteľným červeným vlasom, ktoré tiekli vo vetre, získal Shaun zlato v nezabudnuteľnom predstavení.

Shani Davis

Shani Davis, model vytrvalosti, nezačal olympijské hry podľa plánu. Rýchlokorčuliar skončil na 12. mieste v disciplíne 5 000 metrov, potom v prvých 500 metrových pretekoch skončil na 18. mieste. Neodradilo to, Shani sa zúčastnila podujatia na 1 000 metrov - a vyhrala! Jeho čas 1: 08,94 bol najlepší o necelé dve desatiny sekundy.

Apolo Ohno

Superstarostový rýchlokorčuliar Apolo Ohno už má na krku jednu medailu - striebro na 1500 metrov. Apolo má teraz na svojom konte celkom šesť medailí: dve zlaté, dve strieborné a dve bronzové. S ďalšou medailou sa stane najzdobenejším Američanom Zimné hry športovec v histórii.

Bode Miller

Bodeho Millera sprevádzala kontroverzia už veľkú časť jeho kariéry. V roku 2006 boli jeho zlyhania dobre zdokumentované. No hádajte čo? Je späť. V zjazde mužov si tento týždeň alpský lyžiar odniesol bronzovú medailu.

Blíži sa týždeň olympiády

Zimné olympijské hry 2010 vo Vancouveri sa dostali iba do polovice! Čaká nás ešte veľa akcie. Tento víkend sa dvojica tancujúcich na ľade Tanith Belbin a Ben Agosto snaží získať zlato po tom, čo si v roku 2006 odniesla striebro. Tiež sa môžeme pozerať Lindsey Vonnová, Shani Davis a Apolo Ohno sa pokúšajú pridať do svojej rozrastajúcej sa zbierky ďalšie medaily.

Budúci týždeň je v centre pozornosti krasokorčuľovanie s Američankou Rachel Flattovou, ktorá mieri k dokonalosti. Uistite sa, že naladíte vo štvrtok, kedy bude táto prestížna zlatá medaila udelená. V priebehu týždňa sa budeme aj naďalej stretávať s Lindsey a Apolom.

Počas posledného víkendu týchto olympiád sa rozdáva množstvo medailí vrátane bobov, curlingu, snowboardingu a behu na lyžiach. Najsledovanejšou udalosťou však bude zápas o hokejovú zlatú medailu, ktorý sa odohrá v nedeľu. Neskôr v ten večer bude záverečný ceremoniál týchto zápasov vo Vancouvri dávať výkričník.