Upozornenie na spoiler plážového volejbalu: Ktorí Američania získali zlato? - Ona vie

Vedeli sme, že americký tím vyhrá, ale odniesli si zlato vracajúci sa šampióni alebo smoliar?

meghan-markle-princ-harry-global-občan
Súvisiaci príbeh. Preto si to myslíme Princ Harry & Meghan Markle nakrúcali ich vystúpenie na Global Citizen Live
plážový volejbal

Bolo dané, že tím USA by získal zlatú medailu v ženskom plážovom volejbale v Londýne Olympiády, ale ktoré tím by vyhral, ​​to bola otázka.

Misty May-Treanor a Kerri Walsh boli dvojnásobnými olympijskými víťazmi, ktorí prišli do zápasu, a dúfali, že si pripíšu tretie víťazstvo.

V semifinále ich čakal ťažký zápas s Čínou, ale nakoniec si víťazstvo pripísali.

Druhý tím USA, April Ross a Jennifer Kessy, mal rovnako ťažký súboj proti Brazílii v semifinále.

Ale oba tímy skončili vo svojich semifinálových hrách na vrchole síl a vedeli, že budú bojovať o zlato proti niektorým svojim.

Podľa oficiálnych webových stránok Londýna 2012 sa prvý set dnes začína celkom vyrovnane, pričom oba tímy mali najskôr remízu 13: 13. May-Treanor a Walsh sa však zatiahli a vyhrali set.

Druhý set začal podobne.

"Oba tímy tvrdo bojovali, aby získali náskok v druhom sete. Ross a Kessy stiahli svojich súperov dobre načasovaným esom, aby sa dostali na 7-7," uviedol London2012.com. "Tri chyby za sebou však umožnili May-Treanorovej a Walshovi odtiahnuť sa a potom vyhrali so štyrmi záložnými bodmi, ktoré majú k dispozícii."

May-Treanor a Walsh tak získavajú tretí olympijský titul v rade a zlatú medailu.

V hre útechy začala Čína s prvým náskokom, ale brazílsky tím skončil v zápase o bronzovú medailu.

Pre Kessy aj so stratou dostala jeden dar, o ktorý požiadala - princa v dave.

Princ Harry sa dnes zúčastnil finálového zápasu medzi Američanmi spolu s britskými víťazmi cyklistickej zlatej medaily Laurou Trottovou a Jasonom Kennym.

"Už niekoľko mesiacov sledujeme tweetovanie a zisťujeme jeho meno," povedala Kessy USA Today pred olympiádou. "Zatiaľ nedošlo k žiadnemu kontaktu, ale bolo by skvelé mať ich (členov kráľovskej rodiny) pri akejkoľvek hre." Bolo by to skvelé pre tento šport. “