Ďalšie dve medaily pre Kanadu a nové rekordy! - Ona vie

Dnes sme hrdí na náš tím Kanada, pričom do našej bilancie boli pridané ďalšie dve medaily. Navyše, súčet dňa, medaily pre Čínu a nové rekordy pre bežcov!

Ďalšie dve medaily pre Kanadu a
Súvisiaci príbeh. Tím GB: 6 Čo by ste mali vedieť o tíme olympijských hier 2016
Desiree Scott

Veril by si tomu? Je deň 13 Olympiády! Zaťaženie, ktoré treba dohnať: ďalšie dve medaily pre vlasť, nejaké zlato pre Rusko a Čínu, ako aj nový svetový rekord pre keňského bežca.

Futbal

Na začiatok bol pre Kanadu deň plný futbalu. Naše dámy porazili Francúzsko 1: 0 o bronzovú medailu-ako bolo sľúbené-, že si napokon úspešne vybojujú miesto na stupňoch víťazov, ale nie bez výziev. Tento tím je teraz futbalovou silou s vynikajúcou povesťou.

"Boli jednoducho pozoruhodní." Boli posadnutí, “uviedol John Herdman, hlavný tréner tímu. "Dúfam, že si teraz môžeme oddýchnuť, užiť si chvíľu a pripraviť sa na rok 2016."

Zápas

Ďalšie pódiové umiestnenie získala Tonya Verbeek, ktorá získala striebornú medailu v zápase žien, 55 kilogramov. Zlato získala japonská Saori Yoshida, bronz kolumbijská Jackeline Renteria Castillo a Yuliya Ratkevich z Azerbajdžanu. Verbeeka to bude tretíkrát na stupňoch víťazov v olympijskej kariére, keď na olympiáde v roku 2004 získala ďalšie striebro a v roku 2008 bronz. Kanadská bilancia medailí sedí

purdy o 16.

Ruská žiara je dnes hrdá na to, že 21-ročná Natalia Vorobieva pôsobivo pritlačila svojho protivníka, päťnásobného majsterka sveta Bulharka Stanka Zlateva Hristová, v zápase o zlato v zápase žien 72 kilogramov finále. Hristovej zostalo striebro, Španielke Maider Undovej a Kazachstanovi Guzelovi Manyurovovi bronz. Surová energia práve tam. Výborne, dámy!

Plávanie

Ďalšie zlato pre Čínu, krajina opäť vlastní plavecký zápas. Chen Roulin je špičkovým psom od kvalifikačných kôl a svoje schopnosti opäť dokázala vo finále s celkovým skóre 422,30, čím v Londýne 2012 získala druhú zlatú medailu. Len aby sme uviedli toto neskutočné skóre na pravú mieru, striebornú medailu získala 16-ročná austrálska potápačka Brittany Brobenová, ktorá, hoci bola najbližšie k výzve Chen, zaostala o 55,80! Nemôžete si pomôcť a zatlieskať Chenovi za zložitosť zručností v tomto športe. Bronz získala Malajzijčanka Pandelela Rinong Pamgová.

Sledovať

V atletike mužov na 800 metrov získal Keňan David Lekuta Rudisha zlatú medailu po vytvorení nového svetového rekordu v športe 1: 40,91 (prekonal svoj starý rekord). 18-ročný Nigel Amos z Botswany vychytal striebro za 1: 41,73, čím vytvoril nový národný rekord. Keňan Timothy Kitum vyzdvihol pre krajinu ďalšiu medailu - bronz - za 1: 42,53. Aj keď niektorí z nás nevedia ráno vybehnúť na autobus, títo športovci vytvárajú svetové rekordy. Vyfarbite nás úžasom.

Rušný deň, veľa medailí. Špeciálny výkrik našim kanadským dámam a rekordmanom, vysoké päťky všade naokolo! Názory?

Foto s láskavým dovolením Kanadského olympijského výboru. Fotograf: Mike Ridewood