Ruský zlatý, kanadský stále bronzový 14. deň - SheKnows

Nie sme vyberaví, ale raz za čas môže Kanada získať zlatú medailu? Keď sa blíži koniec 14. dňa, tu je váš súčet medailí.

Ruské zlato, Kanada stále bronzové
Súvisiaci príbeh. Tím GB: 6 Čo by ste mali vedieť o tíme olympijských hier 2016

Viac bronzu pre Kanadu

Medaily

The Olympiády sa pomaly, ale isto blíži ku koncu, ale medaily sa len tak hrnú. Tu je zlato, striebro a bronz zo 14. dňa.

Plávanie

Richard Weinberger z Britskej Kolumbie, ktorý Kanade priniesol 17. medailu, dnes získal bronz v kategórii mužov 10-kilometrový plavecký maratón s časom 1: 50: 00,3; zaostal za zlatým medailistom Tunisanom len o 5,2 s Oussama Mellouli. Striebornú medailu získal Nemec Thomas Lurz.

Zápas

Ďalšiu zápasovú medailu dnes odovzdali Rusku v kategórii voľný spôsob do 55 kilogramov po tom, čo Dzhamal Otarsultanov tesne prešiel okolo svojho súpera, Gruzínca Vladimíra Khinchegašviliho, 1-0 4-3. Toto je Rusko štvrtý zlatá medaila v športe. Khinchegashvili získal striebro, Kórejská republika Kyong-il Yang a japonský Shinichi Yumoto bronz.

Synchronizované plávanie

Pretože Rusko nikdy neodpočíva, ženský synchronizovaný plavecký tím v krajine sa zdvihol ďalší zlatú medailu s celkovým skóre 197,030. Tím vyhral zlato na každom svetovom šampionáte od roku 1998 a na Pekingských hrách 2008 stál na stupňoch víťazov. Číne zostalo v tejto súťaži striebro a Španielsko si odnieslo bronz.

Plachtenie

Prekvapujúce víťazstvo zo zlatej medaily prišlo z Nového Zélandu: Ženské duo Jo Aleh a Olivia Powrie si prevzalo hlavnú cenu v súťaži plachtenie 470. Pre Nový Zéland to bola štvrtá zlatá medaila a celkovo dvanásta. Británia získala vo finále striebro a Holandsko získalo bronz. Výborne, dámy!

Sledovať

Tím USA získal ďalšiu zlatú medailu a zároveň vytvoril nový rekord. Štafeta žien na 100 metrov dobehla na stupne víťazov v čase 40,82. Všetky dámy v americkom tíme boli zlatí medailisti - teraz to je pôsobivé. Na päty si jamajský tím pripísal striebro za 41,41 a Ukrajina získala bronz za 42,04.

Skvelá ukážka športového ducha tu, však? Špeciálny výkrik americkým štafetám a samozrejme kanadskému plavcovi Richardovi Weinbergerovi. Názory?