Câștigătorul unei medalii de bronz la judo bate în fan mulți - SheKnows

Câștigătoarea olandeză a medalii de bronz Edith Bosch ar fi putut fi la locul potrivit la momentul potrivit. Când un bărbat a aruncat o sticlă pe pistă pe măsură ce finala de 100 de metri era pe punctul de a începe, ea a luat lucrurile în propriile sale mâini.

Câștigătorul medaliei de bronz judo bate cu pumnii beți
Poveste asemănătoare. Echipa GB: 6 lucruri de știut despre echipa Olimpiada 2016

Usain Boltolimpic sportivii au făcut mai mult decât să concureze la Jocurile de la Londra. Pentru mulți, au fost și spectatori - mai ales după ce evenimentele lor sunt complete.

După ce olimpica Edith Bosch a câștigat medalia de bronz la judo, a decis să participe luni la sprintul masculin de 100 de metri sprint. Poate că tocmai a fost la locul potrivit la momentul potrivit.

Tocmai când cursanții se aliniau, un om beat din mulțime ar fi aruncat o sticlă la linia de start.

„Un bărbat a fost în custodia poliției luni după ce a fost arestat pentru că a aruncat o sticlă pe pistă întrucât finalul olimpic masculin de 100 de metri era pe punctul de a începe, poliția londoneză a spus „, potrivit Sydney Morning Herald.

Dar asta a fost doar jumătate din poveste. După cursă, câștigătorul medaliei olandeze de bronz a scris pe Twitter despre incident.

„Un oaspete beat îmi aruncă o sticlă pe pistă! L-am bătut... incredibil! #brazică # nerespectuoasă ”, Noua Zeelandă Herald a tradus mesajul în engleză.

Potrivit Telegraph, un alt spectator a scris pe Twitter: „Așa că un bețiv p- a aruncat de fapt o sticlă pe pistă când a început 100m! A fost lovit cu pumnul de medaliata de bronz judo olandeză Edith Bosch. ”

Mulți dintre alergători au spus că nu au auzit căderea sticlei.

Sticla a aterizat pe banda cinci, a spus Sydney Morning Herald, chiar în spatele lui Jamaica Yohan Blake, care a continuat să ia argint în cursă.

„Eram atât de concentrat, încât nu am văzut nimic”, a spus Blake. „Eram atât de concentrat să alerg doar la linie.”

Un purtător de cuvânt al poliției a declarat ziarului că bărbatul este reținut într-o închisoare din Londra, suspectat că ar fi provocat o neplăcere publică.

Coechipierul lui Blake, Usain Bolt, a câștigat aurul și a stabilit un nou record olimpic. La întrebare, el a spus că nici nu a auzit deranjul.

Alți spectatori olimpici ar trebui să fie precauți - dacă aveți de gând să provocați o supărare, asigurați-vă că nu stați lângă unul dintre cei mai buni luptători din lume.