Drużyna Kanady zdobędzie trzy medale w 12 dniu! - Ona wie

Kanadyjska duma nigdy nie słabnie, ale nasza drużyna z pewnością popisała się dzisiaj swoimi umiejętnościami, zdobywając trzy medale. Plus, więcej miejsc na podium dla USA, Chin i Irlandii.

Drużyna Kanady zgarnęła trzy medale
Powiązana historia. Zespół GB: 6 rzeczy, które trzeba wiedzieć o drużynie olimpijskiej 2016
Adam van Koeverden

Mamy nadzieję, że wasza flaga Maple Leaf wznosi się wysoko, ponieważ 12 dnia w Olimpiada był dla nas bardzo miły. Podsumujmy więc: kto wygrał, przegrał i po prostu zatrząsł stadionem?

Mark Oldershaw

Jak zwykle zacznijmy od osiągnięć Canuck. Adam van Koeverden (na zdjęciu powyżej) zdobył srebrny medal w kajaku jednoosobowym mężczyzn na 1000 metrów, notując 3:27.170. Złoto otrzymał Larsen z Norwegii, a brąz Niemiec Hoff. Mark Oldershaw (z prawej) z dumą stanął na podium i otrzymał brązowy medal w męskim kajaku jednoosobowym na 1000 metrów. Brendel z Niemiec wywalczył złoty medal, a Cal Figueroa z Hiszpanii zdobył srebro.

Moc Pani

Oczywiście żadna wygrana medalowa nie jest kompletna bez mocy damy. Pochodząca z Kolumbii Brytyjska Carol Huynh zdobyła brązowy medal we freestyle'owych zapasach kobiet 48 kg, z amerykańską zapaśniczką Clarissą Kyoko Mei Ling Chun. Złoto w tym konkursie zdobył Japończyk Obara, a srebro z Azerbejdżanu.

Mówiąc o kobiecej sile, amerykańska biegaczka Allyson Felix zdobyła złoty medal w biegu na 200 metrów kobiet, osiągając 21,88. Srebro powędrowało do Fraser-Pryce z Jamajki, a brąz do innej amerykańskiej sportsmenki, Carmelity Jeter. Veronica Campbell-Brown zajęła czwarte miejsce; niestety nie zostanie pierwszą kobietą, która wygra zawody na torze na trzech kolejnych igrzyskach olimpijskich.

Skoki

Chociaż złoto medal zdobył już Guerdat w skokach, dziś o srebrny i brązowy medal rywalizował Irlandczyk Cian O’Connor i Holender Gerco Schroder. Schroder, jadący na koniu o słusznej nazwie Londyn, zdobył srebrny medal, a O’Connor dosiadający Blue Lloyd 12 zdobył brąz (pierwszy medal Irlandii w Londynie 2012). Dobra robota, chłopaki i wy, piękne, majestatyczne stworzenia (konie oczywiście).

„Wczoraj wieczorem powiedziałem mojej żonie, że zamierzam wsiąść i przeskoczyć dobrą rundę, a ona powiedziała:„ marzyj dalej ”. Tak wielu ludzi włożyło dużo pracy, abym tu dotarł. To była wspaniała podróż” – powiedział po konkursie O’Connor.

Tenis stołowy

Podsumowując i ukoronować dzień, Chiny nadal posiadają tenis stołowy, na wypadek, gdybyś miał jakiekolwiek wątpliwości. Drużyna zdobyła dziś złoty medal w finale mężczyzn, pokonując drużynę Republiki Korei 3-0. Niemcy zdobyły brązowy medal i pokonały Hongkong, aby go zdobyć. To tylko kolejny medal dla i tak już sporego złota w Chinach; Wczoraj kobieca drużyna tenisa stołowego zdobyła złoty medal.

Masz to. Dzień pełen wrażeń dla ojczystej murawy i oczywiście mnóstwo wygranych na całym świecie. Specjalne gratulacje zarezerwowane są dla naszych sportowców oraz dla Irlandii za zdobycie pierwszego medalu! Opinie?

Zdjęcia dzięki uprzejmości Kanadyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Fotograf: Jason Ransom