„Notatka o samobójstwie” Marilyn Monroe jest wystawiona na aukcję – SheKnows

Odręcznie napisany list od Marilyn Monroe mentorowi Lee Strasbergowi wspomina o samobójstwie i ujawnia rozpaczliwy stan umysłu Monroe pod koniec jej życia.

Ana de Armas
Powiązana historia. Nowa biografia Marilyn Monroe z udziałem Any de Armas podobno zawiera te poważne sceny NSFW
Marilyn Monroe i Tony Curtis w Some Like It Hot

Ponad 50 lat później Marilyn Monroe śmierć, pytania o to, jak i dlaczego umarła, pozostają. Czy odręczna notatka z ikony, która jest teraz wystawiona na sprzedaż, wyjaśnia te pytania? A może po prostu jeszcze bardziej pogłębić tajemnicę?

Niedatowana notatka jest napisana na papeterii hotelu Bel-Air (Monroe została znaleziona martwa w swoim domu w Brentwood, Kalifornii) i wysłał do nauczyciela aktorstwa Lee Strasberga, którego Studio Aktorów słynęło z rozwijania metody aktorskiej.

„Wciąż się gubię” — napisała z rozpaczą Monroe. „Nie mogę się pozbierać – myślę, że to [sic], ponieważ wszystko działa przeciwko mojej koncentracji”.

Kilka linijek później Monroe wspomina o samobójstwie.

„Kiedyś powiedziałeś, kiedy po raz pierwszy usłyszałem, jak mówisz w studiu aktorskim, że„ jest tylko koncentracja między aktorem a samobójstwem [sic] ”.

Mówienie o samobójstwie jest oczywiście dobrze znanym sygnałem ostrzegawczym, że mówca je rozważa.

„Moja wola jest słaba, ale nic nie znoszę” – napisał Monroe do Strasberga. „Brzmi jak szalony, ale chyba wariuję”.

A potem: „Po prostu dostaję się przed kamerą, opuszcza mnie moja koncentracja i wszystko, czego próbuję się nauczyć. Wtedy czuję, że w ogóle nie istnieję w ludzkiej rasie”.

Czy to list kobiety, która zamierza popełnić samobójstwo? Albo list zdesperowanej kobiety, która wkrótce zostanie zamordowana? Nikt nie wie na pewno, ale jest to niewątpliwie smutne przypomnienie gwiazdy, która świeciła jasno, a potem zgasła zbyt wcześnie.

List Monroe jest częścią wielu interesujących historycznych/popkulturowych artefaktów oferowanych na sprzedaż przez Profiles in History. Aukcja odbędzie się 30 maja, a list Monroe ma kosztować od 30 000 do 50 000 USD, donosi Codzienne wiadomości z Nowego Jorku.

Zdjęcie dzięki uprzejmości WENN.com