Uwaga, spoiler o siatkówkę plażową: Którzy Amerykanie zdobyli złoto? - Ona wie

Wiedzieliśmy, że drużyna amerykańska wygra, ale czy powracający mistrzowie lub słabsi zabrali do domu złoto?

meghan-markle-książę-harry-global-obywatel
Powiązana historia. Oto dlaczego myślimy Książę Harry & Meghan Markle sfilmowała swój występ na Global Citizen Live
Siatkówka plażowa

To było oczywiste, że zespół ze Stanów Zjednoczonych zdobyłby złoty medal w kobiecej siatkówce plażowej w Londynie Olimpiada, ale który Drużyna wygra, brzmiało pytanie.

Misty May-Treanor i Kerri Walsh były dwukrotnymi mistrzami olimpijskimi, które przyszły na mecz i miały nadzieję na trzecie zwycięstwo.

W półfinale mieli ciężki mecz z Chinami, ale ostatecznie odnieśli zwycięstwo.

Druga drużyna Stanów Zjednoczonych, April Ross i Jennifer Kessy, miała równie zaciętą walkę z Brazylią w półfinale.

Ale obie drużyny wyszły na szczyt w swoich meczach półfinałowych i wiedziały, że będą walczyć o złoto z niektórymi ze swoich.

Według oficjalnej strony internetowej Londyn 2012, pierwszy set dzisiaj zaczął się dość równo, a obie drużyny na początku zremisowały 13-13. Ale May-Treanor i Walsh wyprzedzili i wygrali seta.

Drugi set rozpoczął się podobnie.

„Obie drużyny ciężko walczyły, aby zdobyć przewagę w drugim secie, a Ross i Kessy odciągnęli swoich rywali asem w odpowiednim momencie, aby doprowadzić do 7-7” – powiedział London2012.com. „Jednak trzy proste błędy pozwoliły May-Treanor i Walshowi się wycofać, a następnie osiągnęli zwycięstwo z czterema punktami meczowymi do stracenia”.

To daje May-Treanor i Walsh trzeci z rzędu tytuł olimpijski i złoty medal.

W meczu pocieszenia Chiny zaczęły z wczesną przewagą, ale brazylijska drużyna zakończyła grę o brązowy medal.

Kessy, mimo straty, dostała jeden prezent, o który prosiła – księcia w tłumie.

Książę Harry wziął udział w ostatnim meczu między Amerykanami, a także zdobywcami złotego medalu z Wielkiej Brytanii, Laurą Trott i Jasonem Kennym.

„Od kilku miesięcy tweetujemy i ujawniamy jego imię” – powiedział Kessy USA dziś przed igrzyskami olimpijskimi. „Nie było jeszcze kontaktu, ale byłoby wspaniale mieć ich (członków rodziny królewskiej) w każdej grze. Byłoby świetnie dla tego sportu.”