Kolejne dwa medale dla Kanady i nowe rekordy! - Ona wie

Dziś jesteśmy dumni z naszej drużyny Kanady, z dwoma kolejnymi medalami dodanymi do naszego zestawienia. Do tego podsumowanie dnia z medalami dla Chin i nowymi rekordami dla biegaczy!

Kolejne dwa medale dla Kanady i
Powiązana historia. Zespół GB: 6 rzeczy, które trzeba wiedzieć o drużynie olimpijskiej 2016
Desiree Scott

Czy możesz w to uwierzyć? Jest 13 dzień Olimpiada! Mnóstwo do nadrobienia: dwa kolejne medale dla ojczyzny, trochę złota dla Rosji i Chin oraz nowy rekord świata dla kenijskiego biegacza.

Piłka nożna

Po pierwsze, był to dla Kanady dzień pełen piłki nożnej. Nasze panie pokonały Francję 1:0 o brązowy medal — zgodnie z obietnicą — w końcu z powodzeniem zdobywając miejsce na podium, ale nie bez wyzwań. Ta drużyna jest teraz siłą piłkarską o silnej reputacji.

„Były po prostu niezwykłe. Byli opętani” – powiedział John Herdman, główny trener drużyny. „Mam nadzieję, że możemy teraz po prostu odpocząć, cieszyć się chwilą i przygotować się na 2016 rok”.

Zapasy

Kolejne miejsce na podium zajęła Tonya Verbeek, która zdobyła srebrny medal w zapasach kobiet w kategorii 55 kilogramów. Złoto powędrowało do Japończyka Saori Yoshidy, a brąz do kolumbijskiej Jackeline Renteria Castillo i Azerbejdżanu Yuliyi Ratkevich. To będzie trzeci raz Verbeek na podium w jej karierze olimpijskiej, zdobywając kolejny srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w 2004 r. i brązowy w 2008 r. Kanadyjski medal medalowy siedzi

purdy o godzinie 16.

Rosja jest dziś dumna po tym, jak 21-letnia Natalia Vorobieva imponująco przyszpiliła swojego przeciwnika, pięciokrotnie mistrzyni świata Bułgarka Stanka Zlateva Hristova, w walce o złoty medal w zapasach kobiet 72 kg egzaminy końcowe. Hristova została ze srebrem, Hiszpanka Maider Unda i Kazachanka Guzel Manyurova z brązem. Czysta moc właśnie tam. Dobra robota, panie!

Pływanie

Kolejne złoto dla Chin, kraj po raz kolejny jest właścicielem meczu pływackiego. Chen Roulin była najlepszym psem od rund kwalifikacyjnych i ponownie udowodniła swoje umiejętności w finale z łącznym wynikiem 422,30, zdobywając drugi złoty medal w Londynie 2012. Żeby spojrzeć na ten niesamowity wynik, srebrny medal przyznano 16-letniej australijskiej nurce Brittany Broben, która, choć najbliżej rywalizacji z Chen, była 55,80 w tyle! Nie można nie pochwalić Chen za zawiłość umiejętności w tym sporcie. Brąz powędrował do malezyjskiego Pandeleli Rinonga Pamg.

Ścieżka

W lekkiej atletyce mężczyzn na 800 metrów złoty medal zdobył kenijski David Lekuta Rudisha po ustanowieniu nowego rekordu świata w tym sporcie z wynikiem 1:40,91 (pobijając swój stary rekord). 18-letni Nigel Amos z Botswany zdobył srebro w 1:41,73, ustanawiając nowy rekord kraju. Kenijczyk Timothy Kitum zdobył kolejny medal dla kraju — brązowy — w 1:42,53. Podczas gdy niektórzy z nas nie mogą rano biec do autobusu, ci sportowcy ustanawiają rekordy świata. Pokoloruj nas w zachwycie.

Dzień pełen wrażeń, mnóstwo medali. Specjalne pozdrowienia dla naszych Kanadyjek i rekordzistów, przybijanie piątki dookoła! Opinie?

Zdjęcie dzięki uprzejmości Kanadyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Fotograf: Mike Ridewood