Złota Rosja, wciąż brązowa Kanada 14 dnia – SheKnows

Nie jesteśmy wybredni, ale co jakiś czas czy Kanada może zdobyć złoty medal? Gdy dzień 14 dobiega końca, oto Twój bilans medali.

Złota Rosja, nadal brązowa Kanada
Powiązana historia. Zespół GB: 6 rzeczy, które trzeba wiedzieć o drużynie olimpijskiej 2016

Więcej brązu dla Kanady

Medale

ten Olimpiada powoli, ale pewnie dobiegają końca, ale medale wciąż napływają. Oto złoto, srebro i brąz dnia 14.

Pływanie

Zdobywając 17. medal Kanady, Richard Weinberger z Kolumbii Brytyjskiej zdobył dziś brąz w kategorii mężczyzn 10-kilometrowy maraton pływacki, taktowanie 1:50:00,3; był zaledwie 5,2 sekundy za złotym medalistą Tunezyjczykiem Oussama Mellouli. Srebrny medal wywalczył Niemiec Thomas Lurz.

Zapasy

Kolejny medal zapaśniczy został dziś przyznany Rosji w kategorii 55 kg freestyle po tym, jak Dzhamal Otarsultanov ledwo wyprzedził swojego przeciwnika, Gruzina Vladimera Khinchegashvili, 1:0 4:3. To jest Rosja czwarty złoty medal w sporcie. Khinchegashvili otrzymał srebro, Koreańczyk Kyong-il Yang, a japoński Shinichi Yumoto brąz.

Pływanie synchroniczne

Ponieważ Rosja nigdy nie odpoczywa, synchroniczna drużyna pływania kobiet w tym kraju podniosła się inne złoty medal z łączną notą 197.030. Zespół zdobywał złoto we wszystkich mistrzostwach świata od 1998 roku i stawał na podium podczas Igrzysk w Pekinie w 2008 roku. Chiny pozostały ze srebrem w tym konkursie, a Hiszpania zdobyła brąz.

Żeglarstwo

Zaskakujący złoty medal przypadł z Nowej Zelandii: kobiecy duet Jo Aleh i Olivia Powrie zdobyli główną nagrodę w zawodach żeglarskich 470. Był to czwarty złoty medal Nowej Zelandii i 12. w sumie. Wielka Brytania zdobyła w finale srebro, a Holandia brąz. Dobra robota, panie!

Ścieżka

Zespół USA zdobył kolejny złoty medal i jednocześnie ustanowił nowy rekord. 100-metrowy zespół sztafet kobiet wjechał na szczyt podium w czasie 40,82. Wszystkie panie w amerykańskiej drużynie były już złoci medaliści — teraz jest to imponujący. Depcząc im po piętach, jamajska drużyna zdobyła srebro w 41,41, a Ukraina zdobyła brąz w 42,04.

Świetny pokaz sportowej rywalizacji właśnie tutaj, co? Specjalne pozdrowienia dla pań ze sztafet w USA i oczywiście dla kanadyjskiego pływaka Richarda Weinbergera. Opinie?