Listy Ernesta Hemingwaya wystawione na aukcji – SheKnows

Jako jeden z najbardziej wpływowych autorów w historii, Ernest HemingwayŻycie tego człowieka cieszy się zainteresowaniem na całym świecie, od lat, w których żył, aż po wszystkie dziesięciolecia, które minęły od tego czasu. I, jak ujawnili niektórzy, którzy niedawno trafili na aukcję listy, Hemingway przeżył znacznie więcej niż tylko złamane serce i zamęt emocjonalny, autor cierpiał także na dolegliwości fizyczne.

W listach, obecnie dostępny na aukcjach u aukcjonerów Nate’a D. Sandersa, Stary człowiek i morze autor pisze do swojego prawnika Alfreda Rice’a i szczegółowo opisuje, jak radzi sobie po przerażającej katastrofie lotniczej. Według Codzienna poczta, odręczna relacja Hemingwaya powstała po dwóch wypadkach, gdy podróżował do Afryki z żoną Mary.

Według outletu do pierwszego wypadku doszło w Ugandzie, kiedy wybierali się na wycieczkę po wodospadach Murchison. Później, gdy wszyscy wyszli z katastrofy bez szwanku, Hemingway i Mary weszli na pokład samolotu ratunkowego, który zapalił się i rozbił się podczas startu.

W liście z 17 kwietnia 1954 r. (błędnie datowanym na 53) Hemingway zaczął mówić o pieniądzach i oczekujących płatnościach, a następnie opowiedział, jak sobie radzą z Mary. „Nie mogłem pisać zbyt wiele listów ze względu na [moją] prawą rękę, która została spalona do kości trzeciego stopnia i odczuwałem skurcze (nadal trochę boli, ale wszystko jest w porządku)” – Hemingway napisał do Rice’a. „Ale palce poparzone i lewa ręka też trzeciego stopnia, więc nie mogłem pisać”.

Prezydent John F. Śmierć rzekomej kochanki Kennedy'ego pozostaje nierozwiązana. https://t.co/3JR3TGO4yT

— OnaKnows (@SheKnows) 25 sierpnia 2023 r

Oprócz oparzeń Hemingway dodał, że w wyniku wypadku doszło także do poważnych obrażeń wewnętrznych. „Problem tkwi w środku, gdzie pękła [moja] prawa nerka oraz uszkodzona została wątroba i śledziona” – napisał. „Zbadamy ich w tej klinice, gdzie mają najlepszego człowieka od tego w Europie”.

Z drugiej strony Mary zareagowała na te wydarzenia w bardziej traumatyczny sposób. „Mary przeżyła wielki szok, a jej pamięć nie jest jeszcze zbyt dobra i uporanie się z tym zajmie sporo czasu” – napisał Hemingway.

Listy Ernesta Hemingwaya wystawione na aukcji
Powiązana historia. 17 Pokazuje odniesienia Mindy Kaling w jej eseju w „New Yorkerze”.

„Powiedz wydziałowi. że jestem dla nich bardziej wartościowy żywy niż martwy i obecnie staram się pozostać przy życiu” – kontynuował. „Jestem słaby z powodu dużego krwawienia wewnętrznego. Byłem dobrym chłopcem i próbowałem odpocząć […], ale musiałem walczyć z ogniem”.

Te listy do Rice’a i wiele innych od Hemingwaya są dostępne na stronie internetowej aukcjonera. Minimalne stawki wahają się od 2000 do 19 250 dolarów.

Zanim odejdziesz, kliknij Tutaj aby zobaczyć wszystkie najlepsze książki Marilyn Monroe: