Najlepsi rywale Tour de France – SheKnows

Pierwszy tydzień Tour de France był dramatyczny. Po kilku znakomitych występach, niespodziewanych atakach i niszczycielskich kraksach, zwycięzca żółtej koszulki wciąż jest w powietrzu.

stacjonarne stanowisko rowerowe tik tok
Powiązana historia. Mam biurko rowerowe Viral TikTok i OK, mam na nim obsesję (i jest w sprzedaży)

Czy Cadel Evans znów wygra?

Cadel Evans

Wstrząsanie rzeczami

W pierwszym tygodniu Tour de France było sporo wstrząsów. Zeszłoroczny zdobywca drugiego miejsca i przewidywany najlepszy pretendent Andy Schleck nawet nie dotarł do trasy po złamana miednica zmusił go do wycofania się. W pierwszym tygodniu zdobyli inni czołowi sportowcy, tacy jak Samuel Sanchez i kanadyjski Ryder Hesjedal. Sanchez, zdobywca trzeciego miejsca w 2010 roku, został zmuszony do wycofania się w niedzielę po tym, jak doznał kontuzji, które, jeśli nie zostaną wyleczone, uniemożliwią mu udział w Letnich Igrzyskach. Kanadyjczyk Ryder Hesjedal, który wygrał Giro d’Italia w maju, również został zmuszony do wycofania się po brutalnej katastrofie w piątek. Mam nadzieję, że wyzdrowieje z kontuzji i będzie gotowy na Letnie Igrzyska. To smutne, że tak niesamowici jeźdźcy muszą się wycofać, ale wciąż jest kilku silnych pretendentów do walki.

Cadel Evans

Jako zwycięzca trasy z 2011 roku, bez wątpienia Cadel Evans (na zdjęciu powyżej) jest czołowym pretendentem. Broniący tytułu mistrz walczył przez pierwszy tydzień i siedzi na dobrej pozycji przez następne dwie trzecie trasy. Ten Australijczyk może być jednym z najstarszych zwycięzców trasy, ale ma jeszcze wiele do zrobienia. Znany ze swojej zdolności do wykonywania niesamowitych wybuchów mocy pod koniec, tam gdzie to się liczy, ten silny sprinter jest gotowy do zwycięstwa.

Bradley WigginsBradley Wiggins

Wiggins mógł rozpocząć karierę w Tour de France, znany przede wszystkim ze swoich umiejętności w jeździe na czas, ale od tego czasu wyrobił sobie sporą reputację. W 2009 roku Wiggins zajął czwarte miejsce w Tour, przyznając mu wspólny tytuł najwyżej umieszczonego Anglika w historii wyścigu. Bez wątpienia ten Brytyjczyk jest gotowy do zdobycia dla swojego kraju jeszcze większego tytułu: ogólnego zwycięzcy żółtej koszulki 2012.

Vincenzo Nibali

Gdy Schleck, Sanchez i Hesjedal wypadną z gry, może to być rok Nibalego. Może nie ma umiejętności niektórych swoich konkurentów w jeździe na czas, ale jego umiejętność ataku, gdy się liczy, zapewniła mu Vuelta a Espana (hiszpański Tour) w 2010 roku. Włoch zajął siódme miejsce w Tourze 2009 iz pewnością jest gotowy i chętny do podniesienia swojej klasyfikacji tym razem.

Dużo więcej w przyszłości

Jak zawsze, zwycięzca żółtej koszulki nie jest jedyną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę. Z niesamowitymi rywalami rywalizującymi o zieloną koszulkę (najlepszy sprinter), koszulkę w kropki (najlepszy wspinacz) i białą koszulkę (najlepszy młody zawodnik), czeka Cię mnóstwo emocji, więc nie przegap tego!