A Kanada csapat a 12. napon három érmet szerez! - Ő tudja

A kanadai büszkeség soha nem csökken, de csapatunk minden bizonnyal három éremmel mutatta meg tudását. Ráadásul több dobogós hely az Egyesült Államok, Kína és Írország számára.

A Kanada csapat három érmet szerez
Kapcsolódó történet. GB csapat: 6 tudnivaló a 2016 -os olimpiai csapatról
Adam van Koeverden

Reméljük, Maple Leaf zászlaja magasan lobog, mert a 12. nap a Olimpia nagyon kedves volt hozzánk. Összegezzük tehát: Ki nyert, vesztett és csak ringatta a stadiont?

Mark Oldershaw

Kezdjük szokás szerint Canuck eredményeivel. Adam van Koeverden (a fenti képen) ezüstérmet szerzett férfi kajak egyesben 1000 méteren, 3: 27.170. Az aranyat a norvég Larsen, a bronzot a német Hoff kapta. Mark Oldershaw (jobbra) büszkén dobogós teljesítményt nyújtott, és bronzérmet kapott férfi kenu egyesben 1000 méteren. A német Brendel vitte az aranyérmet, a spanyol Cal Figueroa pedig az ezüstöt.

Lady hatalom

Természetesen egyetlen érmet sem lehet teljesíteni némi hölgyerő nélkül. A brit kolumbiai származású Carol Huynh bronzérmet szerzett 48 kilogrammos női szabadfogású birkózásban, holtversenyben Clarissa Kyoko amerikai birkózóval Mei Ling Chun. A japán Obara vette fel az aranyat azon a versenyen, míg az azerbajdzsáni Stadnyk kapta az ezüstöt.

Ha már a hölgy erejéről beszélünk, az amerikai futó, Allyson Felix aranyérmet szedett a nők 200 méteren, 21.88 -nál. Az ezüst a jamaicai Fraser-Pryce, a bronz pedig egy másik amerikai sportoló, Carmelita Jeter lett. Veronica Campbell-Brown negyedik lett; sajnos nem ő lesz az első nő, aki három egymást követő olimpián megnyert egy pályaeseményt.

Ugrás

Habár a Arany érmet Guerdat már biztosította ugrásban, az ír Cian O’Connor és a holland Gerco Schroder ma az ezüst- és bronzéremért küzdött. Schroder, aki megfelelő lónak nevezte a londont, megnyerte az ezüstérmet, és a Blue Lloyd 12 lovagló O’Connor bronzot szerzett (Írország első érme Londonban 2012 -ben). Jó utat, srácok és ti, gyönyörű, fenséges lények (persze a lovak).

„Tegnap este azt mondtam a feleségemnek, hogy beszállok és ugrom egy jó kört, és azt mondta:„ álmodj tovább. ”Annyi ember rengeteget dolgozott azért, hogy ideérjek. Csodálatos utazás volt ” - nyilatkozta O’Connor a verseny után.

Asztali tenisz

Befejezésül és megkoronázva a napot, Kína továbbra is az asztalitenisz tulajdonosa, arra az esetre, ha kétségei lennének. A csapat aranyérmet szerzett a mai férfi döntőn, 3-0-ra verte a Koreai Köztársaság csapatát. Németország megszerezte a bronzérmet, és megverte Hongkongot. Ez csak egy újabb érem Kína amúgy is tetemes aranykupacának; a női asztalitenisz -válogatott éppen tegnap szerzett aranyérmet.

Ott van. Elég eseménydús nap a hazai pálya számára, és természetesen rengeteg győzelem szerte a világon. Külön gratulálunk sportolóinknak és Írországnak az első érem megszerzéséért! Vélemények?