Polufinale i zlatne medalje, Olimpijske igre se nastavljaju - SheKnows

Toliko uzbuđenja na Olimpijskim igrama danas: Kanađani prelaze u finale u kajaku za muškarce, zlatne medalje dodjeljuju se Iranu, Ukrajini i Velikoj Britaniji, a ne zaboravimo ni finale ženskog nogometa!

Polufinale i zlatne medalje, Olimpijske igre se nastavljaju
Povezana priča. Tim GB: 6 stvari koje trebate znati o olimpijskom timu 2016. godine
Christine Sinclair, kanadska nogometna reprezentacija u Londonu 2012

10. dan u Ljetne olimpijske igre u Londonu 2012 bliži se kraju - koji je čarobni zbroj postignuća? Hajdemo pogledati, hoćemo li?

Vožnja kajakom

Počinjemo na domaćem travnjaku. Kanadski iskusni kajakaš u sprintu Adam van Koeverden možda će imati priliku osvojiti još jednu zlatnu medalju (osvojio je jednu medalju svake boje u dosadašnjoj karijeri) u singlu kajaka za muškarce (K1) 1.000 metara nakon što je zauzeo prvo mjesto u današnjem polufinalu s vremenom 3:28.209. Norveška i Danska bile su iza. Posljednja utrka je sutra.

Nogomet

Najveći bol za Kanadu nesumnjivo je bilo polufinale ženskog nogometa protiv SAD-a. Nakon što je vodila utakmicu 3-2, sutkinja Christiana Pendersen iz Norveška je nagradila države slobodnim udarcem nakon što je pozvala kanadskog vratara Erona McLeoda zbog gubitka vremena (očito se držala za loptu duže od šest sekundi). Amerikanka Abby Wambach iskoristila je priliku i poravnala rezultat na 3-3, dovodeći utakmicu u zastrašujuće produžetke koji su završili gorkim porazom Kanade na 4-3. Sukob je ugniježđen u sučevom pozivu, budući da je kazna za "gubljenje vremena" najstroža opomena ili žuti karton,

nikada slobodan udarac. Nijedan član ekipe nije ostao suhih očiju, a naš tim nastavlja borbu za brončanu medalju protiv Francuske.

“Rekao sam joj da nikad ne vidiš poziv od šest sekundi bez upozorenja, prije svega, a zatim i da dobiješ kao rezultat penal. To je šokantno. To je sve što sam joj rekao ”, izjavila je kanadska kapetanica Christine Sinclair o svom sukobu s Pendersenom.

Dame, držite glavu gore, to je bio okrutan poziv s Pendersonove strane i zloban. U najmanju ruku, sigurni smo da je bronca naša, čak i ako je finale oteto našem timu.

Hrvanje

U međuvremenu, Omid Haji Noroozi donio je danas drugu zlatnu medalju za Iran i drugu ikad u grčko-rimskom hrvanju (natjecao se u kategoriji do 60 kilograma) za državu. Noroozi je pobijedio gruzijskog Revaza Lashkhija sa 1-0, 1-0. Prvu zlatnu i grčko-rimsku disciplinu osvojio je Hamid Soryan u kategoriji do 55 kilograma.

Ekipno skakanje

Nakon što je u dva kola završila izjednačena s Nizozemskom, Velika Britanija je osvojila zlatnu medalju u ekipnim skokovima. Nizozemska se morala zadovoljiti srebrom, dok je Saudijska Arabija dobila broncu. Ovo je prvi put da su Britanci od 1952. na Igrama u Helsinkiju (prije 60 godina!) Osvojili zlato u disciplini skakanja. Dugo su čekali na to, a britanski tim je to zasigurno zaslužio.

Dizanje utega

Još jedna zlatna medalja dodijeljena je Ukrajincu Oleksiyu Torokhtiyu u muškom dizanju utega od 105 kilograma, sa čistim trzajem od 227 kilograma sa svojim posljednjim dizanjem. Ukrajinska pobjeda stavila je Iranca Nasirshelala u srebro, a Poljaka Bonka u broncu.

Dobre vijesti za tim Japan: Ženska nogometna reprezentacija ide u finale nakon što je pobijedila Francusku 2-1. Iako je japanski tim vješt, teško je poreći da Sarah Bouhaddi i Elise Bussaglia nisu bile najbolje. Ali sve je pošteno u ljubavi i ratu; Japan se približava korak do zlata (i sastaje se sa SAD -om u finalu).

Danas naporan dan u Londonu. Koji vam je bio najdraži trenutak? Udio!

Fotografija ljubaznošću Kanadskog olimpijskog odbora. Fotografija kanadske nogometašice Christine Sinclair i američke igračice Carli Lloyd autora Mikea Ridewooda.