Upozorenje o spojleru u odbojci na pijesku: Koji su Amerikanci osvojili zlato? - Ona zna

Znali smo da će američka momčad pobijediti, no jesu li šampioni koji su se vratili ili pobjednici odnijeli kući zlato?

meghan-markle-prince-harry-global-građanin
Povezana priča. Zato razmišljamo Princ Harry & Meghan Markle snimila je njihov nastup na Global Citizen Live
Odbojka na plaži

Bilo je to da je tim Sjedinjenih Država osvojio zlatnu medalju u ženskoj odbojci na pijesku u Londonu Olimpijske igre, ali koji pitanje je da će momčad pobijediti.

Misty May-Treanor i Kerri Walsh bile su dvostruke olimpijske prvakinje koje su došle u meč i nadale su se da će osvojiti treću pobjedu.

U polufinalu imali su težak meč protiv Kine, ali su na kraju odnijeli pobjedu.

Druga reprezentacija Sjedinjenih Država, April Ross i Jennifer Kessy, imala je jednako tešku bitku protiv Brazila u polufinalu.

No obje momčadi na kraju su izašle na vrh u polufinalnim utakmicama i znale su da će se za zlato boriti protiv svojih.

Prema službenoj web stranici London 2012, prvi današnji set počeo je prilično ravnomjerno, pri čemu su obje momčadi bile izjednačene 13-13. No May-Treanor i Walsh pobijedili su i osvojili set.

Drugi set počeo je slično.

"Obje momčadi snažno su se borile za osvajanje prednosti u drugom setu, a Ross i Kessy povukli su svoje protivnike dobro tempiranim asom za 7-7", rekao je London2012.com. "Međutim, tri uzastopne pogreške dopustile su May-Treanoru i Walshu da se povuku, a zatim su došle do pobjede s četiri meč lopte do kraja."

Time May-Treanor i Walsh dobijaju treći uzastopni olimpijski naslov i zlatnu medalju.

U utješnoj utakmici Kina je započela s ranim vodstvom, ali je brazilska momčad na kraju uzela utakmicu za brončanu medalju.

Za Kessy je čak i uz gubitak dobila jedan dar koji je tražila - princa u gomili.

Princ Harry prisustvovao je danas posljednjoj utakmici između Amerikanaca, zajedno s britanskim osvajačima zlatnih medalja u biciklizmu, Laurom Trott i Jasonom Kennyjem.

"Već nekoliko mjeseci čistimo i objavljujemo njegovo ime", rekla je Kessy za USA Today prije Olimpijskih igara. “Još nije bilo kontakta, ali bilo bi sjajno imati ih (članove kraljevske obitelji) na bilo kojoj utakmici. Bilo bi sjajno za sport. ”