Vystavení dětí jejich kulturním kořenům - SheKnows

instagram viewer

Pokud máte rodinu žijící v jiné zemi, proč nevyužít této příležitosti ke vzdělávání plánováním návštěvy širší rodiny? Je snadné se nechat vtáhnout do každodenní práce, kterou je provozování vaší rodiny, ale kdy jste naposledy strávili skutečný čas se svou rodinou? Rozšířená rodinná návštěva vás může dostat zpět do vzájemného kontaktu.

Rodina na pláži v Izraeli

Píšu tento kousek z domova mých tchánů, z poloviny světa z mého vlastního domu v Texasu. Můj manžel a já jsme tady pět týdnů se čtyřmi dětmi, nasáváme kulturu, jazyk, rodinu a samozřejmě jídlo. Kvůli 7hodinovému časovému rozdílu probouzíme liché hodiny. Děti se znovu setkávají se svými bratranci a sledují své prarodiče. Jsme na prohlídce. Unikáme tomu všemu. Jsme na návštěvě širší rodiny. Když jsme poprvé plánovali tento pětitýdenní výlet, všichni si mysleli, že jsme blázni. V polovině školního roku? Nestaráme se o své děti? Co práce? Jak jsme mohli udělat takovou šílenou věc? Ale pro nás byla jediná otázka, jak bychom nemohli? Celá rodina mého manžela žije v Izraeli. Jeho rodiče, jeho mnoho tet a strýců, jeho desítky (doslova!) Sestřenic, jeho čtyři sourozenci - všichni zde žijí. A tak jsme s nimi přišli strávit nějaký čas. Naše děti jsou ještě malé - nejstaršímu je 9 a je ve čtvrté třídě -, takže bylo docela snadné sbalit na pár týdnů školní úkoly, které měli dělat. Ale i když nesedí s matematickými listy, naše děti se učí. Všechny naše děti rozumí hebrejštině, ale jen naše nejstarší mluví pohodlně. Až na to, že včera šla moje mladší dcera se svým přítelem na narozeninovou oslavu, a když jsme ji vrátili, objevili jsme, jak klábosí v hebrejštině ostatním dívkám, aniž bychom v ní přestali přemýšlet nebo překládat hlava. Jazyk se objevil, je s ním spokojená a my to víme. Můj syn se speciálními potřebami, ten s velkým jazykovým zpožděním? Také mluví stejně plynně hebrejsky jako anglicky. V jeho případě ani jeden jazyk nepřichází snadno, ale přicházejí stejně. A samozřejmě moje tříletá holka nemá problém přecházet tam a zpět mezi těmito dvěma jazyky. Mládí je krásná věc.

Mimo knihy

Pro naši rodinu se však některé z nejdůležitějších učení odehrávají v předmětech, které nelze skutečně vyzkoušet. Naše děti se učí, že pro nás je rodina prioritou. Je pro nás dost důležité vykořenit svůj život, utratit majlant za letenky a přijít sem. Je dost důležité nechat si ujít cokoli, co se děje doma, když jsme pryč, obětovat pohodlí svého domova, odvést se od známého a ponořit se do rodiny. Dnes večer míříme na svatbu a bude se nepodobat ničemu, co moje děti kdy viděly. Pravděpodobně bude přítomno 400 lidí. Nikdo nepřestane jíst ani mluvit, i když nevěsta a ženich složí slib. Tanec bude nepřetržitý. Jídlo bude vydatné. Zážitek to bude nezapomenutelný a není to to, o čem učení je?

Může vám to fungovat?

Můj manžel a já máme štěstí. Oba pracujeme z domova, takže jsme si mohli vzít práci s sebou a na pět týdnů pryč. Ne každý má tuto možnost. Ale můžete najít jiné způsoby, jak uskutečnit návštěvu širší rodiny? Můžete si vzít volno nebo si uložit dovolenou, abyste se dostali o něco déle než obvykle? Buďte kreativní. Místo toho, abyste se rozhodli, že takovou cestu nemůžete podniknout, rozhodněte se, že jste - a pak zjistěte, jak můžete.Slyšíme od vás! Navštívili jste někdy širší rodinu? Mohl bys? Proč nebo proč ne?

Přečtěte si více:

  • Jak mohou rodiče pomoci dětem naučit se zeměpis
  • Cestování s dětmi: Aktivity na trase
  • Děti vychované v dvojjazyčných domovech se učí slova jinak