Kanada to má skvělé sportovci která nás zastupuje v Londýně 2012. Mezi nimi jsou Simon Whitfield a Paula Findlay - dva neuvěřitelní triatlonisté, kteří hledají zlato Letní hry. Pokračujte ve čtení, abyste zjistili, proč se budete chtít letos v srpnu rozhodně naladit.

Triatlonisté, kteří budou na Kanadu hrdí
Související příběh. Tým GB: 6 věcí, které byste měli vědět o týmu olympijských her 2016

Jít pro zlato

Triatlon

Triatlon je tvrdý sport, protože vyžaduje, aby se sportovci účastnili ne jedné, ale tří stejně náročných aktivit. Triatlonisté začínají plaváním na 1,5 kilometru, pokračují rovnou do soutěže na 40 kilometrů na kole a poté dojedou do cíle s 10 kilometry. To není procházka parkem! Naštěstí máme dva neuvěřitelné sportovce, kteří jsou v Kanadě hrdí na tento působivý sport.

Simon Whitfield

Pokud jste nikdy neslyšeli o Simonovi Whitfieldovi, je to v pořádku; jak byl vybrán, bude na těchto letních hrách těžko chybět nést kanadskou vlajku při slavnostním zahájení. Zasloužené vyznamenání vzhledem k rodákovi z Britské Kolumbie již během svých let mezinárodních závodů získalo spoustu medailí. Nejpozoruhodnější z nich jsou jeho olympijské tituly: zlato v Sydney 2000 a stříbro v Pekingu 2008. V Sydney byl zatraceně téměř závratný, když se ohlédl poblíž cílové čáry a zjistil, že nikdo nestíhá a olympijské zlato bylo jeho. Poté v Pekingu vybuchl ze čtvrtého, když se blížil cíl, a střílel kolem svých konkurentů, aby získal místo na stupních vítězů. Bude to jeho čtvrté a poslední vystoupení, které bude znamenat jeho odchod z olympijských závodů, což mu bezpochyby dodá další dávku odhodlání dokončit olympijskou kariéru vítězstvím. Má také další motivátor, protože cílová čára na hrách také představuje snahu o rodinný život s manželkou a dvěma mladými dívkami. Ačkoli bude i nadále dělat Kanadu hrdou, protože se zúčastní dalších závodů, Whitfield je pravda rodinný muž a na letních hrách dá vše, co má, než se usadí v otcovství.

Paula Findlayová

Zatímco Simon je zkušený veterán tohoto sportu, Paula Findlayová je mladý, silný up-and-comer. Findlay závodila za Kanadu od svého prvního soutěžního roku v roce 2006, kdy se zúčastnila mistrovství světa juniorů. Od zahájení sportu ve věku 15 let si Findlay vysloužil taková ocenění jako první kanadský sportovec, který vyhrál událost série mistrovství světa, a také jediná žena, která vyhrála zády k sobě. V její historii je spousta zlatých a zdá se pravděpodobné, že bude dychtivě přidat do své sbírky olympijskou medaili. Této Edmontonion může být jen 23 let, ale je připravená a ochotná odstartovat svou olympijskou kariéru!