Je to již 10. den zimních olympijských her ve Vancouveru 2010 a tým USA nezklamal! Ačkoli hokej není zábavou Ameriky, je to určitě tím Kanadským, protože mladý americký hokejový tým rozrušil hostitelskou zemi ve své vlastní hře!

Americký hokej: nový zázrak?
Související příběh. Tito úžasní američtí olympijští sportovci jsou také maminky

U-S-A!Když americký hokejový tým defloval své soupeře a
skóre 5 až 3, jedinou útěchou pro naše sousedy na severu je, že to bylo pouze předkolo.

Kvalifikace play -off kola hokejové medaile začíná 23. února.

Nepřehlédnutelnou od tohoto víkendu byla vybojovaná bronzová medaile Apola Ohna
během krátké trati mužů 1000. Byl to těsný závod. Nebýt uklouznutí v rohu, Apolovo pátrání by dosáhlo sporu o stříbro nebo zlato.

Zlatou a stříbrnou medaili získali jihokorejští Lee Jung-Su a týmový kolega Lee Ho-Suk. Toto je sedmá medaile pro Apola, kterému ještě tento týden zbývá více závodů.

Shani Davis získala stříbro v rychlobruslení mužů na 1500 m podruhé za sebou. Na 1000 m již získal dvě po sobě jdoucí zlata.

Přestože měl Chad Hedrick zaměřené na zlato, na 1500 m mužů klesl na šesté místo.

Mimo kluziště a na svahy se slavná olympiáda Lindsey Vonnové může zdát poněkud pošpiněná, když během Super G Women jako Rakušanka „pustila plynový pedál“
(a Vonnova BFF!) Adrea Fischbacher a slovinská Tina Maze lyžovaly přímo u ní a došly na zlatou a stříbrnou medaili.

Po 9. dnu olympijských her se tým USA může pyšnit 23 kusy hardwaru: šest zlatých medailí, sedm stříbrných a deset bronzových. Proslulý tým zlata tvoří Lindsey Vonn (sjezd na alpských lyžích), Shawn White (snowboardová polovina dýmky), Hannah Kearney (magnáti pro freestyle lyžování), Seth Wescott (snowboarding)
boardercross) Shani Davis (rychlobruslení 1000 m) a Evan Lysacek (krasobruslení).