Американските олимпийци блестят на Олимпиадата във Ванкувър - SheKnows

Отивайки на Зимните олимпийски игри през 2010 г., САЩ се похвалиха със звездна група олимпийски спортисти. Досега във Ванкувър САЩ не разочароваха. В сегашния си вид Съединените щати имат шест златни медала и общо 18 медала - най -добрите от всяка нация. Ето един поглед към блестящите звезди и какво са постигнали на Олимпиадата във Ванкувър досега.

31 МАЙ 2021: Наоми Осака се оттегля
Свързана история. Наоми Осака не би трябвало да обяснява публично границите на психичното си здраве

Евън е златенЛиндзи Вон

Линдзи Вон изплаши своите обожаващи фенове, когато обяви, че тежко натъртване на пищяла може да застраши нейната наличност за тези олимпийски игри. За щастие, Линдзи е преодоляла контузията си и вече има златен медал на името си. Тя спечели спускането за жени в алпийските ски тази седмица - бихме могли да добавим доста лесно!

Евън Лисачек

Този 24-годишен американски фигурист сега е известен по целия свят, след като излезе победител в фигурното пързаляне за мъже. Златният му медал изненада много експерти, особено след като руските скейтъри доминират на събитието от 1992 г. Но след вълнуващото му безплатно пързаляне, нямаше съмнение, че Евън е достоен за олимпийско злато.

Шон Уайт

„Летящият домат“, известен още като „Животното“, е може би най-известният зимен спортист в Съединените щати. Сноубордистът показа защо в мъжкия хайпайп. С непогрешимата си червена коса, разпръсната на бриза, Шон спечели злато в запомнящо се изпълнение.

Шани Дейвис

Образец на постоянство, Шани Дейвис не започна Олимпиадата по план. Скоростната пързалка завърши 12 -а в състезанието на 5000 метра, след което завърши 18 -а в първото състезание на 500 метра. Без да се притеснява, Шани участва в състезанието на 1000 метра - и спечели! Времето му от 1: 08.94 беше най-добро с по-малко от две десети от секундата.

Аполо Оно

Аполо Оно, суперзвездата на къси писти, вече има един медал около врата си - сребро на 1500 метра. Сега Аполо има общо шест медала на името си: два златни, два сребърни и два бронзови. С още един медал той ще стане най -украсеният американец Зимни игри спортист в историята.

Боде Милър

Противоречията следват Боде Милър през голяма част от кариерата му. През 2006 г. провалите му бяха добре документирани. Е, познайте какво? Той се върна. В спускането при мъжете алпийският скиор взе тази седмица бронзов медал.

Очаква се Олимпийската седмица

Зимните олимпийски игри през 2010 г. във Ванкувър достигнаха едва половината път! Все още има много действия, които предстои да се видят. Този уикенд танцовото дуо на Танит Белбин и Бен Агосто иска да спечели злато, след като взе среброто у дома през 2006 г. Ние също можем да гледаме Линдзи Вон, Шани Дейвис и Аполо Оно се опитват да добавят още медали към нарастващата си колекция.

Следващата седмица фигурното пързаляне заема централно място с американката Рейчъл Флат, която се стреми към съвършенство. Не забравяйте да се включите в четвъртък, когато се връчи този престижен златен медал. Също така, ще продължим да виждаме повече от Линдзи и Аполо през седмицата.

В последния уикенд на тези Olypmics редица събития раздават медали, включително бобслей, кърлинг, сноуборд и крос. Най -гледаното събитие обаче ще бъде мачът за златен хокей, който ще се проведе в неделя. По -късно същата вечер церемонията по закриването ще постави удивителен знак върху тези игри във Ванкувър.